Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Igazi mézet honnan?

Igazi mézet honnan?

Figyelt kérdés

Kezdek igazán elkeseredni :(

A belvárosban lakom, és egyszerűen nem találok olyan mézet, ami szerintem igazi lenne.

A boltokban kaphatóakkal már rég nem kísérletezem, általában a picokon próbálkozom, több-kevesebb sikerrel.

Legutóbb egyenesen a termelő kezéből vettem át az üveget, és mit ad isten, egy ragaszkodó, ragacsos, kifejezetten cukorízű trutymó volt benne, az "év termelője 2013" felirat alatt.

Már senkiben nem bízom, a férjem főnöke méhész is, már éppen azon voltam, hogy tőle rendelek, amikor a férjem gyanútlanul megemlítette, hogy van neki valami szuper praktikája arra, hogy több mézet nyerjen - és még dicsekszik vele! -, természetesen cukorral eteti a méheket. Majd adja el termelői pecséttel...

Iszonyatosan elkeserítő, ha cukorszirupot akarok enni, akkor készítek magamnak, és nem veszek háromszoros áron!

Kérdésem az lenne, hogy ki hol szokta beszerezni a mézet, és szerinte merrefelé keressek megbízható forrást?


2016. máj. 26. 08:12
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
" A belvárosban lakom, és " nem Békéscsabán,hanem Budapesten,ha valaki nem tudná......))
2016. máj. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos választ!

Mivel te is rájöttél a dolog nyitjára, feltételeztem, senkinek nem lesz nehéz megbirkóznia vele :)

2016. máj. 26. 08:33
 3/10 anonim ***** válasza:
Én a termelői piacon szoktam venni, az tényleg jó cucc. Nem a fővárosban lakom, de biztos hogy ott is van ilyesmi, még sokkal nagyobb is.
2016. máj. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én ugyan vidékről hozatom, apa tesójától, de ha kifogyok, csak bioboltban szoktam venni, mert abban tuti nincsen cukor vagy egyéb hozzáadott dolog. Elég drága mindegyik fajta, jellemzően kicsi üvegesek, viszont cserébe nagyon finomak
2016. máj. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező, te alapvető fogalomtévesztésben vagy és nem tudod hogyan készül a méz.


Minden méhész cukorsziruppal vagy cukorlepénnyel eteti a méheket szezonon kívül, hiszen másként nem lehetne mit eladni neked...A mézet nem hobbiból gyűjtik a méhek, emberi beavatkozás nélkül az lenne az eleségük télire. Ennek a cukorral való helyettesítése semmiben nem befolyásolja a méhek által termelt méz minőségét, mert azt nem a méhek termelik neked, ők csak gyűjtik a virágok nektárját.


Ami befolyásolja és ami miatt csalódhatsz a boltiban az a rossz minőségű, hamisított kínai méz, de azok már nagyrészt eltűntek a boltok polcairól. Ha így se ízlik, amit kapsz, akkor próbálkozz a megszokott ízű mézfajtáktól (vegyes, akác, hárs) eltérőekkel, pl. repce, gesztenye, hajdina.

2016. máj. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Van egy termelő ismerősöm, tőlük szerzem be. Igazi jó minősègű zalai mèz. Picit dràga, de minősègre veri a bolti sza*okat.
2016. máj. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sajnos nem emlékszem, budapesti korszakomban honnan vettem mézet, de sosem volt nehéz szereznem, rengeteg méhész van mindenfelé, remek mézekkel. Rosszat nem is ettem még soha...

Az akácméz mostanság drága, a többi nekem majdnem cukorárban van (xilit, eritrit, vegyes méz: mind megvehető 1800 alatt, a méz kiváló minőségben, ínyenc vagyok, nekem nem mindegy, melyik termelőtől veszem, hiába jó mind, amivel dolgom volt).

A cukorral etetésről én is ezt tudom, hogy normális dolog... De meg kell kóstolni a mézet s érzed, megfelel-e neked. A méz összetételét tekintve majdnem tömény cukor (plusz hasznos tápanyagok, de a zöme egyszerű cukor), de az íze... Az bizony pótolhatatlanul csodás s persze minden mézé legalább kicsit más.


Ó, eszembe jutott, nyilván piacon vettem Budapesten a jó termelői mézet. Fehérvárott is ott van, de én falun veszem háztól, egy ismerősömék fantasztikusat készítenek, eddigi kedvencem, pedig van a környéken pár igen jó mézet termelő méhész.


Gondolom, a boltiak közt is van jó, de olyat 25-30 éve nem ettem, drága is s nem is bízom benne annyira, mint amit háztól veszek. Gyermekkori tapasztalataim alapján az sima méz, nem rossz, sütibe beletenném lazán, de nem az a fantasztikum... Bocs, kicsit belelkesedtem, nagyon odavagyok a jó mézért, ahhoz képest az életmódomba egyáltalán nem fér bele tömény cukorként. Néha azért eszem egy keveset.

2016. máj. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sietsz, most te veheted el a mézet. Épp pergetés közben pihizek pár percet:)
2016. máj. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Amig nincsenek virágok adig igen cukoral etetik méheket ,de ez nem gond tudtomal ,de most sok virág van ,igy nem kell a cukor.én termelötöl veszek mézet.
2016. máj. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nagyon rigolyás vagyok arra, mit eszünk, így általában utána nézek a dolgoknak alaposan :)

Valóban, olvastam én is, hogy télen így etetik a méheket, ezzel nem is lenne gond.

Az ott kezdődik, hogy sokan nem csak télen teszik, ez pedig a szaklapok szerint is rontja a méz beltartalmát, kevesebb benne a hasznos tápanyag, és nyilván magasabb a cukortartalom.

Lehet, én vagyok hülye, de ha mézet veszek, akkor az virágporból termelődjön, és ne szezonon kívül, cukorból.

Nyilván van, akinek így is oké a dolog, de ha már a termelőtől sszemélyesen vásárolok, akkor azért örülnék, ha felvilágosítana, mit is veszek pontosan.

Nem szeretem az ilyen terméket, ízre, állagra is más, és nem passzióból veszem, vagy mert olyan gazdag vagyok, hanem azért, mert - elvileg - egészséges.

A kérdésem kiírásakor is arra kerestem választ, hogy hogyan lehet házilag nyakon csípni a hamis mézet, s több szakértő is ide sorolta a cukorral való etetést is.


Egyszer sikerült vennem kínai mézet, azt semmivel sem tévesztem össze, azt hiszem... az üveg alsó negyedében ott csücsült a bekristályosodott méz, fölötte meg az egész üveg cukorsziruppal volt tele.

Mostanában már boltba sem járok igazán, marad a piac.


Találtam egy másik termelőt, adok neki egy esélyt.

Köszönöm a válaszokat! :)

2016. máj. 28. 01:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!