Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Segítség! Hogy csinálhatnék...

Segítség! Hogy csinálhatnék olcsó koli kaját ezekből 2-3 napra?

Figyelt kérdés

Kerek 500 forintom van a koliban, hazautazás előtt állok, és ki szeretnék jönni a pénzemből.


Van itt:

- Kukoricaliszt

- Kevés kukorica dara (igen glutén érzékeny vagyok, de ezt most figyelmen kívül hagyhatjuk)

- paradicsomszósz

- konzerv borsó

- 5 db krumpli

- 1 fokhagymagerezd

- étolaj

- zacskós rizs

- só, fűszerek

Botmixeren kívül kb mindenféle konyhai felszerelésem van.


Mit ÉS hogyan csinálnátok a rendelkezésre álló dolgokból? Nem szeretném elrontani az utolsó vacsorámat, minden ötletet nagyon-nagyon megköszönnék :D


2016. jún. 5. 12:18
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

Fokhagyma+krumpli+ veszel tejet vagy tejszínt = krumplikrémleves (nem kell hozzá botmixer, egyszerűen villával szétnyomod a krumplit ha puhára főtt)


Rizs+borsó+paradicsomszósz egész ehető rizses egytálételt készíthetsz belőle


Kukoricalepény:

[link]


A maradék pénzből vegyél a reggelihez kenyeret meg 1-2 zöldséget.

2016. jún. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Ha tudsz szerezni valahonnan egy-két deci tejet valakitől, akkor egy borsófőzelék összejöhet könnyen. Melegítsd fel a borsót a tejjel, keverj össze egy kanál olajat némi kukoricaliszttel, és öntsd bele, hogy besűrűsödjön. Két étkezésre elég lehet.


A krumplit ki lehet sütni olajban, a végeredményt mártogathatod a paradicsomszószba, amit ízesíthetsz a fokhagymával is.


Ha már végképp elfogy minden, akkor a zacskós rizst csináld meg, fűszerezd meg, és edd meg azt.

2016. jún. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Rizibizi is finom, csak 1 csokor petrezselyem kell rá, 50 Ft a piacon. Vegyél pár db tojást és a rizibizihez csinálhatsz tükörtojást.
2016. jún. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha veszel virslit és megsütöd, akkor az is finom rizibizihez.
2016. jún. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%

A vékonyra szelt krumplit megfőzöd, leszűrés után könnyen összetöröd és kukorica-liszttel összegyúrod, bele só-bors, fokhagyma stb. stb. bele.

Kis núdlikat formázol belőle, kukorica-darába forgatod, kisütöd = paradicsom mártással tökéletes, több étkezésre elegendő kajád lesz belőle. De jó mellé a petrezselymes rizs is köretnek.


Ha nem forgatod bele kukorica darába, csak egy kicsit kinyújtod, kiszaggatod és kisütöd = krumplis lángos!!!


A borsót tej nélkül szoktam:

- leszűröm (nem szeretem azt a jellegzetes konzerv-ízt, amit kiérzek belőle)

- pici olajon átforgatom a borsót, (ha nyers lenne, akkor födő alatt puhára párolnám), pici lisztet rá, és vízzel felengedve felforralnám. Só, bors bele!

Ha lenne egy tojásod, akkor azt liszttel összegyúrva, csipetkét csinálhatnál, és még azt belefőzve...

2016. jún. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Puliszka, borsófőzelék, krumpli főzelék, rizi-bizi, sült krumpli.
2016. jún. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
12%

5. Te szellemi fogyatékos vagy?? "Núdli, kukorica-dara, kukorica dara, paradicsom mártás, kukorica-liszt, födő" tanulj már meg írni!

Kukoricadara, nudli, paradicsommártás, kukoricaliszt, fedő...


Amúgy kérdező pl. Kis tejjel vagy sajttal pl. Borsós rizottó, borsókrémleves, zöldséggel töltött héjában sült krumpli, krumplis lepény, fokhagymakrémleves

2016. jún. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Paradicsomleves :)
2016. jún. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

10-es!

Igérem, nem szívok veled tovább egy levegőt!

Elmegyek én, írkálj amit akarsz, pontozgass lefelé mást, a sötét lelkeddel... de én mondom néked: megver még az Isten az ilyen viselkedésedért, az ilyen modorért, ezért az aljasságért, amit itt művelsz! És majd akkor ne csodálkozz!

2016. jún. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ne vesszetek már össze az ebédem fölött :D


Köszönöm a válaszokat, megcsináltam tepsiben az összes cuccot amim volt. A kukoricás tejes akármi még várat magára.

2016. jún. 6. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!