Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Lowcarb köret ötletek?

Lowcarb köret ötletek?

Figyelt kérdés
Bab és borsó pipa, de ezeken kívül? Elsősorban olyan növényi eredetű (vagy gomba) köretre gondolok, aminek relatíve magas a fehérjetartalma (azon kívül, h nem nyomja föl a vércukrot az égbe). A brokkolitól és a karfioltól viszont undorodom (szó szerint hányok már a szaguktól is), a petrezselyemgyökér meg már uncsi...

2016. jún. 20. 00:28
 1/4 anonim ***** válasza:

A bab és a borsó pont nem igazán lowcarb, persze mennyiség és étrend kérdése.

Millió zöldség van, múltkor láttam pl. petrezselymes vajas zellerkockákat, egyszerű, de biztos jó, majd kipróbálom. Ma sült cukkinit ettem (sörélesztőpehellyel megszórva, valahogy nekem illik hozzá, de sokféleképpen ehető, szójaszósz, különféle fűszerek), igaz, nem köretnek, csak úgy :)

Rengeteg zöldségfasírt és zöldségtócsni létezik, ami ugyan nekem nem köret (a nyers zöldség a köret, ami mellé eszem), de használható annak is.

A zöldségfasírtok fehérjedúsak is lehetnek, nálam tojás és olajos mag, magliszt van benne, ami jobban áll fehérjével, mint a legtöbb zöldség. Viszont sok zöldség kalóriaszegény, úgyhogy mennyiséggel megoldható a jelentősebb fehérjebevitel. De komplettálni is kell, az előbb említett olajos magvak azért jót tesznek a szénhidrátszegény zöldségeknek, ha a fehérjéről van szó.

Nem tudom, eszel-e állati termékeket, de azokkal a legegyszerűbb a fehérjebevitel. Ha vegán és durván szénhidrátszegény stílusra vágysz, annak szerintem rengeteget kell utánaolvasni...

2016. jún. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lencse (egyik legjobb növényi fehérje forrás)

Csicseriborsó


A földimogyoró is hüvelyes növény igazából, de nem hallottam róla, hogy köretként használnák. Sok fehérje és kevés szénhidrát van benn, de sok zsír(olaj).


Zab (Gabonafélék közül a legtöbb fehérjével)


Ezekben kevesebb a fehérje a fentiekhez képest, de köret lehet belőle és a rizshez képest még mindig jobbak: árpa(gersli), hajdina, bulgur, köles, kuszkusz.

2016. jún. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Quinoa, hajdina, illetve szoktam csinálni köretként cukkini és édeskrumpli chipset sütőben (olaj nélkül).
2016. júl. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Édesburgonya!!
2017. jan. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!