Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Tényleg ilyenekkel etetjük a...

Tényleg ilyenekkel etetjük a gyerekeinket?

Figyelt kérdés
Egyik nap nálam volt az unokaöcsém és vettem neki egy bizonyos jégkrémet. Nem írok fajtát, márkát, mert rögtön ki lennék cenzúrázva. A lényeg az, hogy nem bírta megenni az egészet, így pálcikástul beletettem egy pohárba, és be a hűtőbe, de mondtam neki, hogy ebből később már inkább ital lesz ha nem eszi meg. Meg is feledkeztünk róla, neki sem kellett már. De tévedtem, nem hideg ital volt, hanem valami gusztustalan nyálas kocsonyás gél, némi vízzel. Ráadásul fele akkora mint amit betettem a pohárba. Ergo mintha fel lett volna előtte levegősítve, hogy többnek tűnjön, és nyilván az olvadással eltűnt a felhabosítás, így lett sokkal kevesebb, és csak valami kocsonya maradt a pohárban. félre értés ne essék, nem a gyerekkel akartam megetetni, én gondoltam, hogy lehörpintem hogy ne menjen kárba, de hányinger kapott el tőle és a lefolyón landolt. Az általam készített házi fagyinál ilyen nincs, meg legtöbb rendes fagyi árusnál sem, ha kiolvad, ugyanaz marad ízre és mennyiségre, csak hígabb és még akkor is az ember szívesen elkanalazza, mert jó ízű. De ez valami rettenet volt.
2016. júl. 2. 13:26
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Láthatóan nem ismered a különbséget a fagylalt és a jégkrém között. A jégkrémben légbuborékok vannak, attól laza szerkezetű. Ez a normális. Ez a technológia lényege. Ezért nem tudsz otthon jégkrémet csinálni, csak fagylaltot. Jégkrémet csak ipari technológiával lehet készíteni. Az nem a gyártó hibája, hogy te tájékozatlan vagy.
2016. júl. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha te olyan tájékozott vagy akkor meséld már el, hogy mi az a kocsonyás maszlag ami megmarad a jégkrémnek nevezett tüneményből? Én egyébként tudom, hogy mi, csak kíváncsi vagyok, hogy te minek véled.
2016. júl. 2. 13:57
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
zselésítő anyag, attól lesz merev és tartja meg a formáját, ugyanakkor amikor megeszed, puha és omlós lesz
2016. júl. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy az, de ezek szerint csak abból áll. Átverés az egész drága pénzért csak aszpikot veszel.
2016. júl. 2. 14:09
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
nyilván ha így nézed, akkor minden étel túl van árazva, hiszen a bolt is keres rajta, a nagyker is keres rajta, a gyár is keres rajta, stb. de nem tudsz mit csinálni, ha otthon nem tudsz olyat csinálni. ha szereted, ízlik, megveszed, ha nem, nem.
2016. júl. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
Te nem vagy túl értelmes, ugye?
2016. júl. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És te az vagy? Sosem gondolkodsz el azon, hogy mit is eszel valójában? Mennyi szemetet eladnak étel címen? Szerintem nagyon undorító.
2016. júl. 2. 16:50
 8/9 anonim ***** válasza:
83%

Mi az a szemét, amit eladtak neked, meséld már el.

Amúgy meg minden ott van az összetevők listáján, el lehet olvasni, mielőtt megveszed.

Ha pedig undorodsz az aszpiktól, akkor vasárnap a húslevest meg a gyümölcstortát se szolgáld fel.

2016. júl. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
91%

húhaa, a bolti dolgok tele vannak színezékkel, állagjavítókkal és ilyesmikkel? micsoda felfedezés!! senki nem gondolta volna..

amúgy senki nem kötelez, hogy ilyenekkel etesd a gyerekeket. ha gondolod, akkor kiköltözhetsz egy szigetre és ott megtermelheted magadnak az élelmiszereket, tenyészhetsz állatokat, készíthetsz sajtot, kenyereket, lekvárt, stb. hajrá.

2016. júl. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!