Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért ilyenek a mostani sajtok?

Miért ilyenek a mostani sajtok?

Figyelt kérdés
mostanába meg veszem a legdrágább trapista sajtot is de az se sokkal jobb régebben mikor csináltam egy meleg szendvicset vagy kirántottam a sajtot akkor mikor ettem nyúlt mint a rágó gumi de most épp hogy csak meg gumisodik és kész ez mitöl van ?

2016. júl. 20. 19:24
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Lehet, hogy pont az olcsó sajt volt a nyúlós :)
2016. júl. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Ezt én is tapasztaltam, nem minden sajt, de legutóbb én is ilyen trappistát vettem. Onnan lehet megismerni, hogy mintha fehérebb lenne a színe. Ahogy rágod még nyiszorog a fogad között.
2016. júl. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
32%

Talán mert a trappista nem sajt, hanem ipari gyorsérlelt hulladék.


Vegyél SAJTOT - goudát, edámit, tilistert, camembert, briet, cheddart, mozzarellát, fetát, emmentálit, akármit, de SAJTOT, ne trappistát, és máris nem lesz ilyen gond!

2016. júl. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
hát de egy normális sajtnak pont ez a lényege hogy szét follyon
2016. júl. 20. 19:36
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

3: butaságot írtál. A trappista a sajt fajtája. Mozzarellából is van igazi és hulladék. És az összes többiből is. Trappistából is.

Trappista egyébként nagyon jó melegszendvicsre és nagyon sok ételbe, mert nem karakteres ízű, ezért nem nyomja el a többi ízt. Ettől még nem rossz, hogy nem egy erős, karakteres sajt.

2016. júl. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
11%

Akkor nyúlik a sajt, ha elég sok a zsírtartalma. Manapság rengeteg light sajt van, és azok gumisak.


A trappista meg minden, csak nem sajt.

2016. júl. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
34%

5. Te írsz butaságot. Azt, amit ma trappista néven kapsz, nem nevezhetjük trappista sajtnak. Valóban, ez lenne a fajtája, de a 2 hét alatt gyorsérlelt mocskokat ne nevezzük már annak.


Manapság szinte lehetetlen normális trappistát kapni, ami egyébként zsírtartalmában és enyhe ízében a fiatal goudához hasonlatos, nem pedig egy ízetlen gumiabroncséhoz.


Azt, hogy SAJTOT vásároljon a kérdező nyilván némi iróniával írtam. Tanulj meg szöveget értelmezni, mielőtt lejáratod magadat.

2016. júl. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%
Az sem mindegy ám, hogy kemény, lágy vagy félkemény az a sajt. Szoktad nézni ezeket a dolgokat mikor megvásárolod ?
2016. júl. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
64%
Spar lágy trappistát vettem legutóbb 20-30 dkg-ot melegszenyóhoz, úgy nyúlott mint a rétestészta .
2016. júl. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
62%

7: Te járatod le magad azzal, hogy ilyen agresszív vagy :)

Nem írtam hülyeséget, ahogy te is leírtad, hogy a trappista egy sajt fajta. Az hogy ti csak úgy ismeritek, mint a legolcsóbb itthon kapható sajt, nem hiszem, hogy az én hibám lenne. Nem csak Tescoban és Sparban lehet vásárolni. Bocsi. Az is továbbra is áll, hogy más sajtoknál sem a típusától függ, hogy jó minőségű e. Amire az van írva, hogy Mozzarella, ugyanúgy lehet igazi sajt, vagy valami sajtnak látszó nagyipari kotyvalék is, mint bármelyik másik sajt.

2016. júl. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!