Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A naprafórgómag hízlal?

A naprafórgómag hízlal?

Figyelt kérdés
éppen fogyókúrázok és a nassolást szeretném valami egészségesebb maggal felváltani

2016. aug. 2. 00:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"naprafórgómag"

:-)


Igen, hizlal.

2016. aug. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

miért írtad idézőjelbe? :D

egyébként köszi a választ

2016. aug. 2. 00:10
 3/8 anonim ***** válasza:
55%

Nem, a kalóriatöbblet hizlal.

Segíthet a fogyásban, mivel nem szénhidrátos és összetétele folytán elvben laktató... Bár sokaknak nem eléggé. Nekem sem, az utolsó kilóknál már akadályoz napi 10-15 dkg olajos mag, kövérebben segített.

De a lényeges kérdés az, hogy elrontod-e vele a kalóriadeficited...

2016. aug. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%

Igen.

És igen, a kalória többlet hizlal, nem 1-1 élelmiszer, de ha azt nézem, hogy 100g-ban mennyi kalória van, akkor ez egy kalóriabomba, gyakorlatilag mint ha kanállal ennéd a zsírt.


Ettől persze még egészséges, hiszen a sok kalória önmagában nem egészségtelen, csak sokat kell mellette mozogni.


Alacsony kalóriatartalmú olajos mag nem létezik.

Nassolásnak egyél mondjuk puffasztott gabona szeleteket (a sós jobb mint a natúr) vagy korpovit kekszet, vagy ezekhez hasonló, magas rost tartalmú élelmiszert, amiből természeténél fogva, nem tudsz sokat enni.

2016. aug. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

"egíthet a fogyásban, mivel nem szénhidrátos és összetétele folytán elvben laktató"


Ez így egy többszörös baromság.


-Mi köze a szénhidrátnak a hízáshoz vagy fogyáshoz??!!

(az egyszerű ch-nak van hozzá köze, cukrok, finom lisztek, stb, de ugyanúgy ch pl egy nyers répa is, szóval ne vegyük egy kalap alá az összes ch-t, mert ez így egy értelmetlen agyfosás)

-Összetétele miatt laktató?

Azért, mert zsíros? Gyakorlatilag alig van benne más, ha valaki ezzel akar jóllakni, 3-szor annyi kalóriát visz be, mint egy akármilyen átlag kaját enne, mondjuk pörköltöt nokedlival, vagy rántott húst rizzsel.

Nassolásnak meg 2 normál étkezés között a lehető legrosszabb, amit csak ki lehet találni, dióval, mogyoróval, stb magvakkal együtt.

2016. aug. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

"miért írtad idézőjelbe?"

Talán nem meglepő módon azért, mert idéztem.

:-)

2016. aug. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
26%

#5: Akkor magyarázom :) A szénhidrátoknak jelentős inzulinválaszuk van, a fehérjéknek változó, de általában kisebb, a zsírnak nulla. Hormonálisan a szénhidrátszegény ételek jók fogyásra, s laktatóbbak is. Ez persze általánosítás, egyedszinten már nagy a szórás, van ember, aki kizárólag rengeteg egyszerű cukorral tud könnyen fogyni... S olyan is, aki csak szénhidráttal lakik jól. De általánosan a szénhidrát laktat a legkevésbé.

A zsíros ételeknél persze bejön a mennyiség, ezeket nem kilószámra esszük. Akinek ez gond, az egyen máshogy... Nekem kényelmes, hogy nem kell fél mázsa ételt betolnom, majd éhesen feladni és megfogni egy zsíros, fehérjedús ételt :D

Persze néha én is térfogatra vagy akár több kilós étkezésre vágyom, ilyenkor én sem olajos mag sűrűségű ételt eszem.

De ha éhes vagyok, s szálkásítok, s a fehérjét majd beviszem máskor, akkor a legideálisabb étel vagy nasi, amivel kevés kalóriában pompásan jóllakom, az bizony az olajos mag, zsírral keverve... Igen, nagy étvágy és hosszú étkezés esetén ez katasztrofális lehet, ha erre ráesek, de ezt le tudom kezelni. Ha pedig nem, na bumm, mozgok eleget s elég türelmes vagyok ahhoz, hogy sok zsír beférjen néha :D


Lehet, hogy a személyes kitételek miatt nem volt elég jóü válasz, de erre tellett tőlem. Mindenesetre sok ilyen ember van, mint én.

A sima olajos mag nasst én is kerülöm szálkásításkor, de ezt szerintem már írtam az előző hozzászólásomban. Nem laktat jól, ahogy sok más embert sem, az önmagában evett olajos mag. De helyzettől függően jó lehet s az emberek sem egyformák.


Úgyhogy nekem az 600 kcal/100g fölötti kalóriasűrűségű ételeim rengeteget segítettek a fogyásban, annak idején szuper fogyókúrásnak tekintettem őket. Ma már nem így van, gyakorlatilag beviszem a fehérjét és nem fér más, úgyhogy az olajos magvak is erősen lecsökkentek.

Az egyéni helyzet annyira eltér, hogy tényleg csak kósza tippeket lehet mondani, drasztikusan más étrendre van szükség fogyáskor.

2016. aug. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%
Jól megmagyaráztad a hülyeséged. :)
2016. aug. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!