Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Szeretitek a főtt tojást?

Szeretitek a főtt tojást?

Figyelt kérdés
Olyan szaga van, mint a fingnak. Egyáltalán hogyan lehet megenni olyan ételt, ami szagban a végtermékre emlékeztet (ugyanezen okból a káposztát se szeretem)

2016. aug. 19. 01:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem romlott tojást szoktam főzni. Én szeretem, tedd be a hűtőbe és nem lesz szaga. Káposztát nem eszem mert nem szeretem az ízét, de nincs rossz szaga.
2016. aug. 19. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs olyan szaga, és a káposztának sem. :D

Ettől függetlenül magában én sem szeretem, de én a tükörtojást, rántottát, omlettet sem. Salátában vagy valamilyen készételben viszont rendben van, előfordul, hogy így szeretem is.

2016. aug. 19. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
(ja és egyébként a szellentés nem végtermék)
2016. aug. 19. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan a szaga akkor az záptojás, ne edd meg. A jó főtt tojásnak maximum nagyon enyhe "olyan" szaga van, ami érthető,hisz ként is tartalmaz.

Nincs bajom vele amúgy, én szeretem: jó az íze, tápláló, és egyszerű elkészíteni.

2016. aug. 19. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A belsejét (sárgáját)
2016. aug. 19. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
ha olyan szaga van az gáz akkor inkább ne edd meg. akkor sem ha már csirke van benne.
2016. aug. 19. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 aperitif ***** válasza:
86%

Tévedés. Nem a tojásnak van fing szaga, hanem a fingnak tojás szaga, azaz mindkettőnek a kénvegyületek adják a jellegzetes szagát.

Amúgy én sosem érzem azt a jellegzetes szagot, ha megfőzöm a tojást, és rögtön megeszem, mivel az orr az egyik legkönnyebben alkalmazkodó érzékszervünk, viszont ha beteszem a hűtőbe, és egy-két óra múlva kinyitom a hűtő ajtaját, akkor engem is megcsap a fingszag. Vagy ha például vendégeket várok, és hidegtálat, kaszinótojást készítek, akkor mindig röstelkedem egy kicsit, hogy a lakásba belépő vendégeket átható fingszag fogadja.

De ilyen alapon akkor még nagyon sok más ételt is száműzni kéne az étlapról, halat, sajtot, hadd ne részletezzem, hogy mire emlékeztet a szaguk :D

2016. aug. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!