Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért mondják, hogy a zacskós...

Miért mondják, hogy a zacskós rizs 'rosszabb', mint a nem zacskós?

Figyelt kérdés

2016. szept. 1. 14:12
 1/10 anonim ***** válasza:
33%

Kik mondják? És milyen zacskós rizsre mondják?

Olyan növényféle nincs hogy zacskósrizs. Zacskóban ugyanaz található, mint dobozban vagy papírtasakban. Van teljesen feldolgozatlan, csak kiadagolt. No, annak sok értelme nincs, csak drágább a simánál. Ezen kívül zacskós van még különféle módon előkezelt. Ez nem jelent semmiféle minőségromlást.

2016. szept. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
Nem tudom. Kérdezd meg azokat, akik mondják.
2016. szept. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem azt mondom, hogy rosszabb, de én pl. nem szeretem. És még megmondani sem tudom, hogy miért. :)

Úgyhogy ez is az "ízlések és pofonok" kategória.

2016. szept. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
A zacskós rizs azért rosszabb szerintem mert nem lehet ízesíteni vagy alápirítani ha szeretnél. Én pl. mindig alápirítok először egy kis olajjal, főzés közben pedig szoktam adni hozzá fűszereket. Zacskós rizsből natúr, sima puha rizsed lesz. Persze ha nagyon sietős akkor az is elmegy, de sima dobozosat finomabban el lehet készíteni.
2016. szept. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%

Na, de mi akadályoz meg abban, hogy kinyisd azt a zacskót, és elkészítsd a tartalmát úgy, ahogy szereted? Szerintem semmi. A zacskós drágább a zacskó meg a porciózás miatt - ez ellene szól, ugyanakkor kényelmesebb, többnyire gyorsabb is, ez mellette.

Elkészíteni lehet többféleképpen, ahogy a dobozra írták, úgy is, de másképp is. Azt is lehet pirítani, felönteni másfélszeres vízzel, belenyomni curryt, hagymát meg bármit.

2016. szept. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 aperitif ***** válasza:
100%

A főzőtasakos rizsre gondolsz? Mert én a másikat is zacskóban szoktam venni.

Szerintem nem rosszabb, csupán más az elkészítési módjuk. Aki úgy szereti, mint a négyes válaszoló írta, olajon megpirítva, fűszerezve, annak rosszabb. Aki amúgy is csak vízben főzi, annak meg nem. A magam részéről mindkettőt szeretem, azt használom, amihez éppen kedvem van. A főzőtasakos nagy előnye, hogy nem mászkosodik, bár egyszer nekem azt is sikerült szétfőznöm.

2016. szept. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

Aperitif, a mászkosság a rizs fajtájától függ. Ha nem kevergeted, akkor szerintem nem lesz mászkos a normál jázminrizs. Attól lehet mászkos, hogy a héját megsérted, megtöröd a kevergetéssel.

A szusirizs, risottorizs és tsai viszont alapból ragacsosak. Ilyen fajták.

2016. szept. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

# 5

Persze, ki lehet bontani a tasakosat és megfőzni rendesen csak annak nincs sok értelme mert ahogy írod a porciózott drágább.


Ha csak simán megfőzi valaki nem akar vele babrálni akkor semmi baj nincs a tasakossal.

2016. szept. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 aperitif ***** válasza:
100%
Nekem azért sikerül ugyan abból a kilóból egyszer jó rizst főzni, máskor meg mászkosat, ez utóbbit persze csak akkor, ha tétje van, pl. vendéget várok. A főzőtasakost is csak akkor egyszer főztem rommá, amikor nagyon ki akartam tenni magamért :)
2016. szept. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Noblesse Oblige ***** válasza:

Nem tudom, mamám tescós főzőtasakos rizst vesz, és olyan gumiszerű az egész.

Mi sem veszünk hű de drága rizst (sokkal olcsóbb kiló árban), de az mégis finom, omlós lesz.

2016. szept. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!