Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Növényi tejek, lisztek hogy...

Növényi tejek, lisztek hogy készülnek?

Figyelt kérdés

A kókusz, mandula, gesztenye,rizs,kukorica és hasonló lisztekhez, csak ledaràljàk őket? Akkor a kókuszliszt pl.igazàból csak nagyon finomra őrölt kókusz?

A tejeknél pl.mandlàt àztatnak vízbe és az lesz a mandulatej??


2016. nov. 20. 00:36
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
Jól gondolod. A tejeknek semmi köze a tejhez. A mandulát, rizst, szóját stb. megdarálják és vízben megfőzik, majd leszűrik. Így kapod a tejnek csúfolt valamit.
2016. nov. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Andizsuzsi ***** válasza:
84%

Első! Mindenki tudja, hogy a növényi tejnek nincs köze a tejhez. Viszont jó alternatíva azoknak, akik nem tudnak vagy akarnak tejet inni.

Amúgy igen kérdező, úgy készülnek ahogy leírtad illetve első leírta.

2016. nov. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, pontosan úgy készül, ahogy írod.
2016. nov. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

+ még ott van a tejfa is meg a kutyatejfélék

[link]

2016. nov. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
Én csak ilyen lapkasajt-szerű valamit ettem, ami állítólag "növényi tejből" készült. Elfogult sajtmániás vagyok, úgyhogy szerintem egész finom!
2016. nov. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

első, igen, így készülnek, de tejnek csúfolt valami?


nekem speciel sokkal jobban ízlenek a növényi tejek, nem igazán szeretem a rendeset..

2016. nov. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem klasszisokkal jobb a kókusztej, mint az igazi s én habos zsíros friss tejeket ittam, néha melegen. Jó, de a kókusztej jobban esik és finomabbnak tartom. Persze ez ízlés dolga. A növényi tejnedveket is rég tejnek nevezik, így végülis ez nem is olyan rossz szó rá. Persze nem simán tej, de növényi tej, nincs ezzel gond.


A liszteket zsírtalanítják. Néha ugyan a lisztté őrölt olajos magvakat is lisztnek nevezik, hisz szemcsemérete alapján az, de amit maglisztként árulnak, az zsírtalanított (de találkoztam már kókuszrosttal is mind kókuszreszelék, mind kókuszliszt fedőnéven, míg kókuszrostként soha. ez azért gond, hisz félrevezetik az embert).

2016. nov. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

miért is lettem lepontozva?

a tejfa íze és színe is a tehéntejhez hasonlít.

2016. nov. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%
Én is le lettem pontozva a lapkasajtommal. Ne csüggedj, mentálisan elélveznek, ha piros pacsit adhatnak :D
2016. nov. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!