Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miből van a majonéz light?...

Miből van a majonéz light? Hogy érik el a kívánt állagot?

Figyelt kérdés
A hagyományos majonéz főleg olajból van, de a light-ból ezt kihagyják. Úgy emlékszek, hogy valami káposztán termelt nyálkás izét raknak bele helyette, hogy a kívánt állagot elérjék?Igaz ez, vagy mi ez a helyettesítő összetevő?

2016. nov. 24. 00:36
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Sajátkészítésű majonézt használok ha éppen szükségem van rá, nagy tévedés, hogy túlnyomórészt olajból áll. Alig alig használok olajat és olyan amilyennek lennie kell. A light majonézben max a cukrot hagyják el és helyettesítik édesítőszerrel, édesítőszerekkel. Ha megnézed nincs egy olyan Light majonéz doboz sem amin ne lenne feltüntetve az összetevők között az olaj amúgy. Finomított napraforgó vagy repceolaj.
2016. nov. 24. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%

*** a tejföl az meg zero lehet 0 % zsírtartalommal. A nyálkás amire Te gondolsz az szerintem a nyers tojás lehet. Káposztán fix nem termelnek semmit ami belekerül a majonézbe.

Nagyüzemben még nyers tojás sem nagyon, mivel tojásport használnak.

2016. nov. 24. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
29%

Csak a neve majonéz, de semmi köze a valódi majonézhez. Én is mindig magam készítem a majonézt, tojássárgájából és kevés olajból. Egyszer véletlenül vettem mustár helyett =

( egyforma a flakonjuk), és ki is dobtam. Tejföl és valami egyéb adalék, sűrítő anyag volt benne.

2016. nov. 24. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
A sok elképesztően egészségtudatos észlény, akinek a bolti majonéz nyálkából van, de azért bever naponta két doboz cigit meg 6 kőbányait... :D :D :D Nagyon jó
2016. nov. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Akik azt írták hogy alig tesznek olajat a majonézbe mit tesznek bele? A klasszikus alaprecept 1 tojássárgájához 1 teáskanál mustár és kb 125 ml olaj kell(+ só bors citromlé az ízesítéshez), tehát a cucc túlnyomó része olaj, ezért is hívják olajvajnak.
2016. nov. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Nekem a light majonéz paradoxon, azaz fából vaskarika fogalomkörbe tartozik. A majonéz (ami tojássárgájából és olajból készül) nem lehet light, ami light, az nem lehet majonéz, mert nem abból van.
2016. nov. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Elsőre azt írtam volna, hogy cukormentes. Mert minden termék ami light jelzőt kap az általában a cukormentességét jelenti a terméknél, hogy energiaszegény.

Megnéztem a Tesco oldalán, hogy mi van benne és a light majonézeknél is ír cukrot az összetevőknél. Szóval, akkor biztos, hogy nem cukormentes.

De.

Akkor lehet energiaszegény.


Belinkelem ide a termékeket, nézd meg, olvasd el őket, aztán állapítsd meg te, hogy mi a kettő között a különbség.


1. Light: [link]


1. Nem light: [link]


2. Light: [link]


2. Nem light: [link]

2016. nov. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jópofák ezek a táblázatok. Megtudjuk belőle, hogy a majonéz 6, illetve 14 százalék zsírt tartalmaz, ezen kívül még 1-1 % fehérjét és szénhidrátot, 3-5% sót. Most már csak az lenne a kérdésem, hogy miből van a maradék 80%? Nem zsír, nem fehérje, nem szénhidrát. Ha tippelnem kéne, a vízre tippelnék, némi "állományjavítóval", guárral, xantánnal felturbózva.

Ezért írtam, hogy ami light, azaz nem tojássárgájából és olajból van, az nem majonéz. Egyébként a "normál" majonéz sem abból van, a táblázat szerint.

2016. nov. 27. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!