Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Meddig tarthatók el az aszalvá...

Meddig tarthatók el az aszalványok?

Figyelt kérdés

Sajnos sehol nem találtam konkrét időtartamot arra vonatkozólag hogy hol és meddig lehet eltartani egy aszalt gyümölcsöt.

Konkrétan én arra gondolok, hogy ha aszalás után az ajánlásoknak megfelelően vászonzsákban hűvös szelős helyen meddig jó?

Vagy ha üvegbe jól lezárva teszem?

Vagy mi van akkor ha fóliába vákuum alatt tárolom?

Esetleg fagyasztóban?



2016. nov. 24. 23:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Jó kérdés, nekem eddig kb. fél éven belül elfogytak, így nem tudom, meddig állnak el. Addig nem volt gond, csak persze legyen lezárva, hogy ne másszanak bele holmi ízeltlábúak. Az első gyümölcslapjaimat még megtalálták, most már rutinosabb vagyok. Üvegekben tárolom, mert a fagyasztó rész kicsi a hűtőben, oda nem fér.
2016. nov. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Ha rendesen meg volt aszalva, korlátlan ideig, legfeljebb rendesen összeaszódik. A Vászonzsák jó, hamarabb kisebb lesz, bár nálunk a spájz nem szellős. Nálam van 5 éves, kicsit kopog, de ízre jó. Fogyókúrás aszalt szilva.
2016. nov. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 lencsefőzelék ***** válasza:
100%
Ha jól ki vannak száradva, akár évekig is. Más kérdés, hogy milyen az élvezeti- és tápértékük. Nekem van még 2013 nyaráról aszalt szilvám, saját magam aszaltam őket a Napon. Jó kemények, de még nem romlottak meg (üvegben tárolom őket). Asszem, meg is hagyom őket, már csak tesztelési célból is. :)
2016. nov. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha szellőzhet, tovább, mert csak jobban kiszárad, csak éppen nagyon kemény lesz.

Majdhogy nem korlátlanul, ha szárazban van tartva.


Ha zacskóban, akkor attól függ, mennyire párás levegő van vele bezárva, ott elkezd penészedni idővel. De az is hónapok.

Szerintem a vákumzacskó a legjobb, már ha rendes vákumgéppel van lehegesztve.


Természetesen a fagyasztó is tökéletes, csak amin már végeztek egy tartósító eljárást, azzal nem szokták a helyet foglalni a fagyasztóban.

2016. nov. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
...Ja, az üveg. Hát én azt úgy csinálnám, hogy jól megpakolnám, minél kevesebb levegő legyen benne, aztán esetleg még tennék bele valami párátlanítót (mint ami a pezsgőtablettás kupakokban is van, létezik valahol teafilter szerű kiszerelésben) olyat 1-2 helyre betennék, és úgy zárnám le.
2016. nov. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!