Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért dobnak ki annyi ennivaló...

Miért dobnak ki annyi ennivalót az emberek (aminek a jó része valószínűleg még ehető)?

Figyelt kérdés

2017. jan. 8. 15:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
48%

Nem értem mások miért zavar ez.

Nem a te pénzedet pazarolják.

2017. jan. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, hogy az USAs klisével jövök, de ott például tényleg sokkal lazábban állnak a kérdéshez, mint a világ jó részén. Tehát tényleg létező gond itthon is, külföldön is.

Ettől független az előző kommentem arra akart utalni, hogy a veszteség nagyobbik része vásárlás előttig keletkezik. Például volt egy Jamie Oliveres kampány egy olyan EUs halászati törvény ellen, ami lényegében arra kényszerítette a halászokat, hogy a kvótarendszer miatt iszonyatos mennyiségű döglött-félholt halat dobáljanak vissza. De ha például valaki nem tudja eladni a dinnyét, vagy egy bolton ott rohad fél tonna mirelit kaja, az sokkal nagyobb pazarlás, mint a vécébe önteni 20 deka 3 napos rizst, vagy a kutyának adni egy negyed rúd párizsit.

2017. jan. 9. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
32%
Az olyan szegény helyeken, mint pl. Svájc, ez nem fordul elő. Ugyanis képesek felmérni, hogy mennyit tudnak megenni, mert nem ördöngősség, nem tartják magukat olyan gazdagnak, hogy pazaroljanak, ráadásul kultúrember élelmiszert nem pazarol.
2017. jan. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
#13 Te amúgy már jártál Svájcban?
2017. jan. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
74%
#13, igen, ha meg mégis maradna egy kis kolbász, akkor abból csinálják meg a kerítést ugye.
2017. jan. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
50%
Nem "jártam" Svájcban. Hanem ott élem a fél életem, mert a házastársam svájci. Egyéb ide nem passzoló, kötözködő kérdés?
2017. jan. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
45%

Svájc nem szegény!!!

Talán éppen azért gazdag ország, mert - ahogy írod is - nem pazarolnak, nem vásárolnak feleslegesen, és nem zabálják túl magukat, csak mindig, mindenből annyit, amennyire éppen szükségük van.

Szeretnék én olyan szegény svájci lenni...

2017. jan. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Ez az összefüggés.. okosabb a szegény, mert nem pazarolja az ételt..

Nem. Nem pazarolja az ételt, mert nincs rá pénze.

2017. jan. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem 13-as az "Az olyan szegény helyeken, mint pl. Svájc," mondatát szarkazmusnak szánta csak itt évek óta lelépett szinte mindenki aki érti a humort.

Amúgy belegondoltam és mi pl tényleg csak akkor dobunk ki kaját ha megromlott vagy pl ha a süti tavaly karácsonyról még a fagyasztóban áll és azóta bele se rúgunk nyilvánvaló hogy azt már nem esszük meg csak foglalja a helyet.

2017. jan. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
50%

#19-nek!

Sütiből nálam is több lett, mint ami a közös családi ebéd-vacsora során elfogyott, vagyis még utána is maradt bőven!

Így még mielőtt megszáradt volna, készítettem kis ajándék-csomagokat, süti-szaloncukor-alma-narancs, és kiraktam az utcai padra, ahol a "rászorulók" szoktak gyülekezni...

Így nem száradt ránk, nem is kell belerúgni, ahogy írod, és nem is a szemétbe került.

2017. jan. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!