Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Jó még az 1 hete lejárt...

Jó még az 1 hete lejárt dátumú tojás?

Figyelt kérdés
Aldiba vagy Lidl-be vettem kb 1 hónapja, azóta a hűtőben pihen. Most ránéztem és látom, hogy 1 hete lejárt. Kidobjam vagy még ehető?
2017. febr. 14. 14:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
6%
Már csak a tüntetéseken tudod használni, a célszemélyekhez kell hozzávágni.
2017. febr. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Nincs semmi baja. De ha rossz lenne, amikor feltöröd a fehérje nem válik külön a sárgájától és büdös. Ezt észreveszed.
2017. febr. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Ha megfelelően, hűtőben tároltad, akár két-három héttel a lejárati idő után is fogyasztható a tojás. Ettem már én is egy hónapos tojást, ami a hűtőben volt tárolva és nem lett tőle bajom. Úgy is meg tudod állapítani hogy rossz-e, ha kissé megrázogatod és ha lötyög a belseje, vagy vízbe teszed és felúszik a tetejére, akkor már nem javallott fogyasztásra. Egyébként ha feltörés után nem tapasztalsz semmilyen változást akkor - megfelelő hőkezelés után - nyugodtan megeheted.
2017. febr. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Törd fel és ha szépen külön marad a sárgája és a fehérje, nincs rossz szaga, akkor nyugodtan elhasználhatod.
2017. febr. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Carragher_x ***** válasza:
100%
Feltöröd és megnézed:) Ha a színe, szaga rendben van, akkor jó, ha nem, nem.
2017. febr. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
feltöröd és megtudod,ha büdös akkor kidobod.
2017. febr. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
A tojás, ha romlott elviselhetetlen szaga van, nem lehet nem észrevenni. De nyugodt lehetsz, nincs annak semmi baja, a szavidők az élelmiszereken amúgy is túlbiztosítottak.
2017. febr. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%

Ezeknél a mosott tojásoknál nem lehet tudni, hogy bírják e a szavidő után, mert lemossák róla a védőréteget, úgyhogy jóval nagyobb a kockázat.


A megoldás viszont egyszerű.

Egyesével kell felütni. Feltöröd egy csészébe, ha tó, átteszed egy másikba. Aztán a következőt, ha jó, hozzáteszed.


Így ha valamelyik rossz, (ami a fentebb is leírtak szerint össze nem téveszthető) akkor nem egyből a jók közé teszed, mert akkor kidobhatnád az egészet , hanem csak a rosszat dobod ki.


Ha lenne benne rossz, akkor azt a csészét, amibe felütötted, különös gonddal mosd el!!!

2017. febr. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
42%
Minden épeszű ember egyesével üti fel a tojásokat, és csak a jókat keveri össze... Szerintem.
2017. febr. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%

Utolsó: A hangsúly azon van, hogy szerinted.


Szerintem meg úgy 1000-ből 1.


A kérdés már csak az, hogy hány embert láttál már tojást felütni? :)


Nekem megvolt az 1000.

Neked?

2017. febr. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!