Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Leírás alapján ez milyen...

Leírás alapján ez milyen kalács/péksütemény? Gyerekkoromban sokszor vettük, emlékeim szerint fonott kalács formában és a belsejében foltokban (szerintem diós) sötét színű ragacsos krém volt.

Figyelt kérdés
2017. febr. 14. 22:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Briós
2017. febr. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A Ceresnek voltak/vannak ilyen töltött kalácsai, mákos biztosan, a többi ízben nem vagyok biztos. Tartós, fóliás kalácsok közt lehet.
2017. febr. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Biztos nem briós.


Előre csomagolt volt, majd szétnézek még de eddig csak a mákossal találkoztam. Imádom a mákot, de a töltelékben nem volt. Diós esetleg csokis lehetett.

2017. febr. 15. 00:46
 4/11 anonim ***** válasza:

Semmi mák nem volt benne, diós volt az, én is emlékszem rá!


A dió össze volt keverve kristálycukorral és az megolvadt, attól volt ragacsos!

2017. febr. 15. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Fonott kalács volt az, ahogyan írod. A kelt tésztát nem kerekre formázták, hanem kb. 15-20 cm-es hosszúra megfonták, és a felolvasztott cukor-dió-mázzal meglocsolva sütötték meg.

Nem lehetett megenni, csak ha a zacskón keresztül fogtuk meg, különben az egész kezünk ragadt tőle.

2017. febr. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%

Darázsfészek?

Nekem sokat vett gyerekkoromban az anyukám.

2017. febr. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
27%
Kakaós csigának hívtuk, de az nem fonott, hanem kerekre tekert volt. A benne levő töltelék valóban kakaóval kevert dió + cukor volt.
2017. febr. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%
Utolsó, nem kell senkit ostobának nézni, a kakós csiga tök más, mint amit a kérdező ír...
2017. febr. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat!

A kakaóscsigás és briós (az még csak nem is töltött) választ viszont én is viccesnek találom.


Időközben rátaláltam a császár kalácsra szerintem annak volt egy verziója, de az emlékeimben a külseje is ragacsos volt.

2017. febr. 20. 01:07
 10/11 anonim ***** válasza:
51%

7-es vagyok, és a 6-osnak írtam, hogy amit ő ír darázsfészek nevű kaját, azt nálunk kakaós csigának nevezték.

Bocsi, egy kicsit megtévesztő volt a válaszom.

2017. febr. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!