Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Más is van még rajtam kívül,...

Más is van még rajtam kívül, aki képtelen megenni a sózott mogyorót, pisztáciát, stb. , mert brutálisan sós a számára?

Figyelt kérdés

2017. febr. 14. 23:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
62%
Én imádom. Mikor kiköltöztünk Németországba, eleinte kegyetlenül meg tudtak tréfálni azzal, hogy én szokva voltam ahhoz, hogy ezek sósak. Itt aztán nem is olvastam (akkor még) az ízesítést, csak lekaptam a polcról, otthon beleharaptam... és nem győztem köpködni visszafelé :D hol pörkölt, de sózatlan mogyorót, hol borsos pisztáciát sikerült kóstolnom, egyik sem ízlett nekem. Egyszer kaptam chilis kesudiót, az viszont isteni volt. Szóval nekem pont olyan jól agyonsózva tetszenek ezek a magvak.
2017. febr. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Számomra egyáltalán nem brutálisan sós.

Natúran is megeszem őket, de úgy nem annyira finom.

2017. febr. 15. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
Én sem tudok belőle egyszerre sokat enni, mert egy idő után csípi a nyelvem.
2017. febr. 15. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%
Ha anyukád nem vegetával főz, akkor jobban érzed az ízeket, lehet ezért. :D
2017. febr. 15. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%

Én nagyon szeretem a fűszeres ételeket is, csípőset is, mindent, de sózni csak kicsit szoktam mindent.

Mogyoróból a legfinomabb szerintem egyértelműen a héjas, amit te pucolsz meg. A só szerintem nagyon elnyomja a mogyi ízét, és valóban, 1-2 fajtát annyira el tudnak sózni, hogy tényleg már marja, csípi az ember nyelvét, és a mogyiból semmit nem érez, csak a sok sót. Még amikor kiöntöd a végét a zacskóból, láthatod is, hogy egy jó fél marék só kiborul az aljából. Ami brutálisan nagy mennyiség egy kis csomagnyi maghoz.

2017. febr. 15. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
11%

Meg vagy te huzatva kérdező????? Hát milyen ostobaságot kérdezel már?? Hát pont az a JÓ, hogy a mogyoró SÓS, a pisztácia SÓS, más különben nem is venném meg! Amelyik márka, vagy kimért nem tudja produkálni azt a szintet, ami nekem kellően SÓS, azt legközelebb meg se veszem!


Olyan ez, mintha azon nyavalyognál, hogy a cukor miért édes? Meg vagy te huzatva...

2017. febr. 15. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
36%

Jelen.

Sozottat meg sem birom enni. Igaz, en az eteleket sem sozom, so csak a keszen vett etelekkel jut belem, pl kenyer, vagy, ha etteremben, vendegsegben eszem. Ha en fozok, ezer fele fuszer kerul bele, de soha vegeta vagy so. A vegeta-imadok nem szeretik, amit fozok, de aki nem vegeta es etelizesito manias, azok tobbnyire nem hiszik el, hogy egy csipet so sincs a kajaban. Olyankor meg szoktam kerni oket, hogy ugyan nezzenek korul a hazban, es aki talal sot, annak adok 10ezer forintot :)

A sok so egeszsegtelen...

2017. febr. 15. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
40%

Az előtted lévő voltam: SOHA nem főztem vegetával, mert UTÁLOM, és ha megérzem, hogy máshol így főztek, nagy finnyogva, ha nagyon muszáj, vagy pedig ha nem olyan helyen vagyok, akkor NEM eszem meg!

Mégis imádom a sózott mogyorót, stb.!


De ezt magyarázd már meg légy szíves: "de soha vegeta vagy so. "


Ezek szerint te mindent SÓ NÉLKÜL készítesz? Így főzöl-sütsz? Na ne kacagtass, komolyan mondom...

2017. febr. 15. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Mert akkor az asztal körül fognak kergetni.
2017. febr. 15. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező! Ettél már társaságban?

Ha igen, akarva-akaratlan észre kellett venned, hogy az az étel, amit esztek, az egyiknak sótalan, a másiknak lehet sós érzetű is.

Ízlésekről a vitának vége...

2017. febr. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!