Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Emlékszik még valaki a Rama...

Emlékszik még valaki a Rama gombás vajkrémére (Créme Bonjour volt a neve)? Lehet még kapni bárhol? Hogyan tudnám 'reprodukálni'?

Figyelt kérdés

Ha jól emlékszem 2004-2005 környékén lehetett kapni.

Kisgyerek koromban imádtam. Rengeteg féle ízesítésben volt még, de ha jól tudom, ez a gombás változat volt az első, amit bevezettek.

Egy jó 10 éve már eltűnt a boltokból.

A világ bármelyik pontján lehet még kapni?

Hogyan tudnám itthon elkészíteni?



2017. febr. 16. 14:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Így tudsz készíteni:

25 dkg vaj, 15 dkg apró csiperke, 10 gr szárított trombitagomba, 1 kisebb fej vöröshagyma, 1 gerezd fokhagyma, 1 dl száraz fehérbor, só, frissen őrölt bors, 15 levél zsálya/1 ek. szárított zsálya

A szárított gombát áztassuk 30 percre langyos vízbe, majd csepegtessük le.


Az apóra kockázott hagymát dinszteljük puhára 5 dkg vajon. Adjuk hozzá a negyedelt csiperkét, a trombitagombát, az összevágott zsályát, az aprított fokhagymát.


Pároljuk 3-4 percet, majd öntsük fel a borral. Pároljuk míg a bor elpárolog. Ekkor keverjük hozzá a többi vajat, melegítsük, míg az összes vaj elolvad.


Öntsük a krémet tálkákba, tegyük a hűtőszekrénybe. Pirítóssal kínáljuk

2017. febr. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A nyáron vettem ilyet Karlsruheban.
2017. febr. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!