Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Szeretitek a mozzarellát?

Szeretitek a mozzarellát?

Figyelt kérdés
Mivel szoktátok fogyasztani, melyik márkát részesítitek előnyben és miért ?

2017. ápr. 1. 20:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden mozzarellát szeretek. A tömbös reszelhető változatot tésztára, pizzára. Persze a bivalymozzarella a legjobb, de azt ritkán eszem, pedig vannak olasz rokonaim. Mezei, könnyen beszerezhető márkák közül, ha a zacskósakat veszem, a Szarvasit és a Zottot szeretem. Leginkább paradicsommal és bazsalikommal, olivaolajjal ezsem a legsűrűbben, de szeretem a a Nigellás bundáskenyérben tölteléknek, de ez utóbbit a brutál laktató nehézsége miatt ritkán eszem. Salátákba is szoktam tenni természetesen, rántani nem szoktam ezt sem, mondjuk nagyjából semmit sem, mert nem szeretem a panírozott, olajban sült cuccokat.
2017. ápr. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Szarvasi jött be eddig a leginkább.Főleg olyankor szoktam enni mikor fogalmam nincs,h mit egyek.Paradicsomot bacont meg fekete olajbogyót szoktam enni hozzá.
2017. ápr. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A Szarvasiból szoktam venni a laktózmentes változatot.

Általában salátához, paradicsomszószos tésztához, pizzához szoktam felhasználni.

2017. ápr. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Azért tettem fel a kérdést, mert szerintem totál mindegy, hogy mihez esszük, olyan, mintha ott sem lenne . Tehát ez szerintem egy olyan sajt, aminek semmi íze . Bármilyen fajtát, bármilyen minőségi terméket vettem egyiknek sem volt sem íze sem illata ... Dísznek jó a többi kaja mellé ...

De cáfoljátok meg, ha nem így van :)

2017. ápr. 1. 23:19
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek egyet.. Nincs karakteres, tolakodó íze, de ettől még van egy nagyon jellemző bukéja, én imádom.. Tésztára, pizzáta, zöldségfasírtba kötőanyagként tökéletes.
2017. ápr. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok.Tényleg nincs valami karakteres ízük,de azért egy kicsi van nekik.Asszem,h emiatt eszem olyankor,mikor nem tudom,h mit egyek.De volt aki azt mondta,h csak azért szereti,mert olyan gumis állaga van,de ízét ő sem nagyon érez.
2017. ápr. 2. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Karakteres íze az eredeti, bivalymozzarellának van. Nohát, arra minden mondható, csak az nem, hogy íztelen, sok köze nincs is a tehéntejes változatokhoz, csak kábé annyi, mint a szórófejes parmezánnak az igazihoz. Ha gondolod, kóstold meg azt, érdemes. A legkevésbé ízesek valóban ezek a zacskósok, de én így is szeretem, van egy nagyon jellemző zamata, friss és könnyű. Múltkorjában találtam az egyik élelmiszerboltban tömbös,kimérve kapható változatból egy nagyon finom szintén olasz fajtát(teljesen baráti áron), sajnos nem emlékszem a nevére, azt reszeltem a házi készítésű pizzára. Teljesen másképp sült rá és lett egy nagyon jól azonosítható, lágy, de karakteres íze, hihetetleneül finom lett tőle a pizza, ezentúl csak olyat reszelek rá, remélem legközelebb is találok. Sokkal közelebb állt így az ízvilága a pizzámnak az eredetihez.
2017. ápr. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A bivalymozzarellának van íze, az utánzatoknak nincs. Azt kell enni.
2017. ápr. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

MO-on csakis tehéntejből készítenek mozzarellát, ami nem is hasonlítható az eredeti bivalytejből készülthöz.

Ezt, csak az tudja, akinek volt módja összehasonlítani a termékeket.

2017. ápr. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!