Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Eredeti (30 éves) sajtos...

Doki1968 kérdése:

Eredeti (30 éves) sajtos ropogós tallért hol tudok venni? Minimum napi egy csomag kellene. De csak az a régi nagy, kétszer 8-10 volt egy zacsiban.

Figyelt kérdés

2017. ápr. 5. 22:37
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Az mar tuti romlott
2017. ápr. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 veterán vas ***** válasza:
28%

Annak már régen sajtos-penészes morzsa a neve. :D


Komolyan!

Szerinted létezik olyan ember, aki csak azért őrizgetett néhány csomag sajtos tallért 30 évig, hogy most neked eladhassa?

2017. ápr. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Olyat én már ezer éve nem láttam, már csak ezek vékony kis sajtos tallérnak nevezettet. Vegyél tallérsütőt, akkor tudsz magadnak csinálni.
2017. ápr. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem 30 évvel ezelőttit keres, hanem azt , ami az akkori recept szerint készül még ma is.

ma már több tucatnyi kapható, nem valószínű, hogy valaki ugyanazt gyártja, mint 30 évvel ezelőtt.

De tényleg a legjobb, keresni egy megfelelő receptet, venni egy tallérsütőt és magunknak legyártani, annyit amennyit szeretnénk.

Lehet kapni egy darabosat (azok voltak a nagy tallérok ) és négy darabosat, amibe kisebbeket lehet csinálni, de viszont szaporább, mint egyenként sütni.

2017. ápr. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Nyilván nem úgy érti, hogy 30 éve gyártottat, de a nosztalgikus elnevezések mögött nincs ugyanaz a termék.

Gyermekkoromból ismert sok nassolni való nevében létezik, de nem ugyanolyan.

Talán csak a krumplicukor.

2017. ápr. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van, az un. retro heteken is csak azonos vagy hasonló nevű termékeket dobnak piacra- többek között a múltkor a Pannyben sajtostallér is volt - de egyik sem hasonlít a régi ízekre, amik szinte az ember agyába égtek, de lehet, hogy csak a régmúltat szeretné valahogy felidézni :)A krumplicukrot is az én időmben nagy darabokban lehetett kapni, persze ez a kiszerelés,ami most van azért sokkal praktikusabb. A krumplicukor ízén nem tudnak változtatni, az az, ami.
2017. ápr. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hála Istennek van aki értette,hogy nem 30 éve gyártottat, hanem a régi recept szerint készültet keresek,köszönöm aki segített! A többi unatkozó gyökér meg próbálja átugrani a kerítést,nem olyan nehéz...
2017. ápr. 6. 17:38
 8/10 veterán vas ***** válasza:
41%

Szerintem mindenki elsőre értette, hogy nem egy 30 évvel ezelőtt gyártott rágicsát szeretnél kikaparni a penészből. :D


Csak egyszerűen jólesik kiröhögni azt, aki arcoskodik, miközben egy nyomorult kérdést sem tud rendesen megfogalmazni.


És még Te nevezed a többieket, a növény föld alatti részének? Ugyan már... :)

2017. ápr. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Te nem csak gyökér vagy, hanem bunkó is:(

Ez az oldal nem a "kiröhögésröl" szól, hanem a segítségnyújtásról! Ha te kiröhögöd azt aki segítséget kér akkor ásd el magad!!!

2017. ápr. 7. 18:44
 10/10 A kérdező kommentje:
Nincs hozzá közöd , de haldokló Édesapám kívánsága volt,hogy szerezzek neki, de már bánom,hogy ilyen érzéketlen szar senkivel kerültem kapcsolatba, legyél átkozott és röhögjél a saját bunkó "arcoskodásosdon" te nyomorult féreg,te érzéketlen ostoba patkány!!!! :'(
2017. ápr. 7. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!