Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mit kezdjek 12 kg hagymával?

Semmi, szinte por.. kérdése:

Mit kezdjek 12 kg hagymával?

Figyelt kérdés
Szerencsétlen fiam véletlenül 4 csomag újhagyma helyett, 4 csomag 3 kg-s vöröshagymát vett. Mi az Istent csináljak ennyi hagymával?

2017. ápr. 15. 14:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Hüvös helyen hetekig eláll. De le is tudod fagyasztani megfelelöre feldarabolt állapotban, ha nem akarod, akkor össszedarabolva kevés olajban átpirítva és forrón kisebb üvegekbe téve szintén sokáig eláll, mint egy konzerv - csak felbontás után max egy hétig, hütöben tartva használható.

De csinálhatsz hagymatortát is belöle, nagyon finom.

2017. ápr. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Előbb-utóbb elfogy... mondjuk én rengeteg hagymával főzök-sütök és magában is megeszem. Imádom.
2017. ápr. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem olajban, hanem zsírban lepirítod, és üvegbe hűvös helyen sokáig eláll. De ha felaprítod, és dobozban lefagyasztod, akkor is jó.
2017. ápr. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is zsírban lesütve, kis adagokban a fagyóba raknám.

Esetleg néhányat (poénból) a locsolóknak is adhatsz. :))

2017. ápr. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amúgy hideg, száraz helyen is sokáig eláll....

- a hagymaimádó

2017. ápr. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

lekvárnak jó

[link]

2017. ápr. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Itt a jó idő, csináljatok bográcsozást a szabadban barátokkal (május 1-én például), ha nagy a bogrács, nálunk jó pár kiló hagyma kell bele.

A hagymakrém leves is isteni. De amúgy a hagyma eláll hónapokig, csak elkopik, nálunk szerintem fogy annyi egy hónapban :)

2017. ápr. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!