Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Fagyasztott zöldségek kb.2...

Fagyasztott zöldségek kb.2 órás +20 Celsius fokos tárolást követően újrafagyasztás után fogyaszthatók még? Többi lent.

Figyelt kérdés
A hétvégén férjemet küldtem bevásárolni, vett pár fagyasztott zöldséget, de kb. két órán át a kocsi csomagtartójában tárolta, mert elfeledkezett róla. Aztán betette a mélyhűtőbe őket. Rá van írva mindegyikre, hogy újrafagyasztani tilos. Azt mondta kicsit "szottyos volt", mind, amikor betette őket a fagyasztóba. Szerintetek ezek még elkészíthetők?

2017. ápr. 24. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:

valószínűleg nem lett baja, csak maguk bevédése miatt írják rá...


meg szerintem nem is volt 20 fok a csomagtartóban...

2017. ápr. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Rendszeresen vásárolok mirelit zöldséget nyáron is. Amikor nagyobb bevásárlásra megyek, és még beugrom ide-oda, akkor nekem is mindig kiengednek, mire hazaérek. Bedobom a fagyasztóba, fogyasztáskor teljesen normális.

Hússal ezt nyilván nem lehet megtenni, de a zöldségnek tapasztalatom szerint semmi baja.

2017. ápr. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
29%
Tapasztalat ide vagy oda, nézd csak meg, hogy a zacskójára az van írva, hogy nem szabad újrafagyasztani. Azonnal még felhasználhattad volna, de így már szerintem kuka. Én legalábbis nem vagyok az a kockáztatós típus.
2017. ápr. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugye az ilyen #3-hoz hasonló válaszolók még mind naiv gyerekek, akik nem magukra vásárolnak?


Képzeld, az energiaitalra meg az van ráírva, hogy naponta 1-nél ne fogyassz belőle többet és alkohollal ne keverd, mégis él még az ország 40 év alatti részének a 2/3-a.

2017. ápr. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

# 3-as, akkor most biztos hanyatt vágod magad. Meg szoktam enni a (dátum szerint) lejárt joghurtot... Tegnap épp egy olyat, ami 03.19 volt írva. Még élek. Nem volt felpúposodva a fólia a tetején, bontás után nem volt fura szaga, vagy íze, így megettem. Pedig a gyártó szerint lejárt, de én mást tapasztaltam, ennyi.

Nem kell ám mindent, amit valahol olvasol készpénznek venni.

2017. ápr. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
54%
Az igazából egy helyesírási hiba, azt akarták írni, hogy újrafogyasztani tilos, tehát ha egyszer már megetted, de kijött belőled, ne edd még mégegyszer.
2017. ápr. 27. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
# 6-os, Ez jó volt! :D
2017. ápr. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Tegnapelőtt elkészítettem az egyik zöldséget és halált megvető bátorsággal meg is ettük (gyereknek, kutyának azért nem adtuk). Még mindig itt vagyok, szóval nem lett semmi gond belőle!

Kellemes hosszú hétvégét mindenkinek!

2017. ápr. 29. 00:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!