Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Egy ananasz meddig jo? Es...

Egy ananasz meddig jo? Es milyen allapotaban mar nem fogyaszhato? Hogy nez ki mikor mar nem jo, es milyen az ize?

Figyelt kérdés

sajnos a ferjemmel fogalmunk sincs hogy meddig jo egy ananasz,mivel ugye azon nincs feltuntetve a szavatossagi ido. Kb.4 napja volt a konyhapulton a talban egy ananaszunk es ma ferjem megpucolta nekem,es ettem belole ,szerencsere nem mindet ,de ugy nez ki eleget ahhoz,hogy baja legyen a hasamnak. :( savas volt nagyon,meg nemelyik darabnak olyan "romlott"ize is volt. Aki tud valamifele hazi gyogymodot erre a hascsikarasra az irja meg kerem. Meg a fenti kerdesekre is aki tud,es tapasztaltabb.

Koszonom.


2017. máj. 7. 17:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha romlott íze volt, akkor szerinted jó volt még?
2017. máj. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem.mindegyik szeletnek volt. Csak mikor epp talaltam egyet,akkkr be is fejeztem az ananasz majszolast. De utana mar tudtam,hogy gondok lesznek.

Es a.kerdes nem.ez volt,de azert kossz!

2017. máj. 7. 17:37
 3/9 anonim ***** válasza:
Mi ugy szeretjuk, ha a heja mar sotetbarna, a levelei pedig szurkek. :D akkor mezedes es isteni, de egyaltalan nem romlott. Ilyenkorra nalunk mar tobb, mint egy hete ul az ablakban, szoval 4 nap alatt biztosan nem fog megrohadni.
2017. máj. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sajnos a hascsikarásra nem tudok gyógymódot,de a többi kérdésre megpróbálok válaszolni.Szinte semelyik gyümölcsnél se tudni pontosan,hogy meddig jó.Van,amelyik hamarabb romlik meg,és van amelyik sokáig ehető.Általában,amikor egy ananász már nem fogyasztható,akkor megváltozik a színe.Először bebarnul,aztán zöld lesz,míg végül be nem penészedik.A szaga elkezd kicsit hasonlítani az ecetre,és puhább is lesz.Próbáld megnyomkodni,és ha érzed,hogy puhább,akkor már nem jó.Valószínűleg az az ananász,amit ettél a pároddal,még csak kezdett romlani,úgyhogy nem lesz különösen nagy bajotok tőle.Remélem tudtam segíteni. :)
2017. máj. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen.

Gyomber teat iszogatunk. Remelem jobban leszek.

2017. máj. 7. 19:49
 6/9 anonim ***** válasza:

Az ananász egy olyan gyümölcs amit megvétel után (többnyire) még hagyni kell pár napot az ablakpárkányon érni. Mi igen sokat eszünk,adok pár tippet.

Ha tudsz,keményet vegyél és te érleld otthon pár napig,akár egy hétig is. Ha megfordítod,az alján van egy 20 forintos rlméretű karika. Ha az ott penészes, puha vagy sárgás színű nem szabaf megvenni,többnyire már akkor nem jó.

Az érett ananásznak már lehet érezni az illatát felvágás nélkül ha megszaglászod.


Felaprításnál figyelj,hogy a széleit jól vágd le,többnyire ha már picit túlérett is meg lehet enni,csak többet kell levágni belőle.

Tuti tipp nincs rá,de a keménysége mutatja meg,hogy mennyire érett. Ha hamarabb felvágod,maximum picit savanyúbb lesz. És amúgy a hascsikarás ettőlis lehet,nem feltétlen azért mert rossz. Rettentően savas gyümölcs és ha sose szoktál enni,lehet hogy így reagált rá a szervezeted.

2017. máj. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szoktam enni ugy hetente,kethetente egy egeszet. Szeretem,annak ellenere hogy savat csinal,amugyis sok a savam,ez meg meg a raadas ra. Hm...mi a jo gyomorsav ellen?:(
2017. máj. 10. 08:31
 8/9 anonim válasza:
72%
Az ananász a gyümölcs leszakítása után már nem érik tovább, értsd. nem lesz édesebb. Ha éretlent veszel a boltban és utána tovább,,érleled” ugyan puhább lesz, de nem lesz édesebb mint korábbi állapotában.
2019. ápr. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A nem klimaktérikus légzésű gyümölcsök légzésintenzitása folyamatosan csökken, utóérésre nem képesek. Ide tartoznak a bogyósgyümölcsűek, a csonthéjasok közül pedig a cseresznye és a meggy, egyes szerzők szerint a szilva is (Tóth–Surányi, 1980). A déligyümölcsök közül nem klimaktérikus légzésű például az ananász, a citrom és a narancs.

Én is sok napja megpucolt ananászt ettem. Fura volt az íze. Gyomor rontás és hasmenés lett a vége. Csak a hasmenés segített a hasfájáson...

2019. nov. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!