Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mikor nincs dinnyeszezon...

Mikor nincs dinnyeszezon (tehát télen, tavasszal, esetleg ősszel) honnan importálják a dinnyéket a multik (pl. LIDL)?

Figyelt kérdés
2017. máj. 28. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Olaszból, Görögből, Spanyolból, de tavaly tavasszal vettem pl. Costa Ricáról importáltat CBA-ban (ami mennyei volt).
2017. máj. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Dél-Európában terem a dinnye télen is? Azért ott sincs olyan meleg télen, tavasszal.
2017. máj. 28. 15:35
 3/9 anonim ***** válasza:

Costa Rica, Chile, Equador,... nincsen Európában.

Tehát olyan helyről, ahol nyár van, amikor itt tél.

2017. máj. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

Az ilyen külföldi import dinnyék iszonyat drágák és fele olyan jók mint a hazai minőségi magyar dinnyék.


Meg én télen sehol nem láttam dinnyét, márciusba volt amikor egy kisebbet láttam a tesco-ba de horror áron volt kilója, csak a barátnőm akkor várandósan mindenáron dinnyét akart, én meg megvettem neki, jó ízűen meg is ette én meg egy falat után mondtam hogy egészségére mert íze szinte semmi nem volt.

2017. máj. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én most vettem egy sárgadinnyét a LIDL-ben (akciós volt), nem volt sokkal drágább, mint nyáron a magyar és igen finom volt (nem tudnám megkülönböztetni a magyartól).
2017. máj. 28. 16:44
 6/9 anonim ***** válasza:
mi mindig julius kornyeken aratjuk a dinnyenket, de aki hamarabb veti el, annak meleg tavasszal is kibujhat a dinnyeje vagy foliazza es hamarabb.
2017. máj. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Dél spanyolországban van egy város el Ejido,ami szinte csak fóliaházakból áll több ezer hektáros területen, mert annyira kedvező az éghajlat, télen is sokat süt a nap, de a növényeknek nem elég meleg.(ezért kell a fólia) Ez a város látja el fél európát primőr zöldségekkel gyümölcsökkel, és valószínűleg dinnyét is termesztenek, vagy legalábbis megterem még télen is.

De ha akarod tudni honnan származik, akkor vagy rá van írva, a származási ország, vagy megkérdezed az egyik eladótól, vagy árufeltöltőtől.

2017. máj. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez egy hasznos információ volt! Nem hallottam még erről a városról. :)
2017. máj. 28. 22:17
 9/9 anonim ***** válasza:
Krétán most is 30 fok van és megterem a dinnye. Dél-Spanyolország, Görögország, Dél-Törökország Antalya és környéke. Ilyen helyekről érkezik.
2017. máj. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!