Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mit csináljak az avokádóval?

Mit csináljak az avokádóval?

Figyelt kérdés
Azt hittem ,hogy megérett az avokádó,mert kívül egészen puha volt,de amikor felvágtam egy picit nezezebben engedte el a héját de azért kiszedtem egy tányérba. Nehéz villával szétnyomkodni...szerintetek mit tegyek? Kidobni nem szeretném mert olyan drága volt.

2017. jún. 24. 09:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szoktam szétnyomkodni. Felszeletelem és szeletelt paradicsommal + fokhagymával és sajttal isteni melegszendvicset csinálok belőle.
2017. jún. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Megsütheted, úgy is nagyon finom és akkor megpuhul.
2017. jún. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Off:) a magjából nagyon szép növény fejleszthető, igaz nagyon lassan, kb fél év alatt gyökerezik ki, de utána cserépbe ültetve, cserjévé, akár fává is növeszthető.termésről nem tudok, hogy így sikerült -e valakinek produkálnia, de, mint zöldnövény szép, és szereti az ember, mert sokáig dédelgette:)

A magba négy irányba négy fogpiszkálót kell szúrni, majd azok segítségével egy poháron/szélesszájú üvegen megtámasztani. Mindig csak a mag fele legyen vízben, ezért a víz párolgására figyelni kell, és mindig utána kell önteni.

Aki szeret ilyesmivel foglalatoskodni, szívből ajánlom :)

2017. jún. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: írtad, hogy teremne-e, remélem nem baj, ha válaszolok :)

a magról ültetett avokádó steril, és egyébként is két fa kell ahhoz, hogy teremjen, mert kell pollenadó fajta is, az önporzó avokádó ritka, és a gyümölcs ami eljut hozzád szinte fix, hogy nem olyantól származik :)


De egyébként tényleg nagyon szép fa lesz belőle.

2017. jún. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Áá, dehogy baj :) Inkább köszönöm a kiegészítést, mindig tanul az ember lánya valamit XD.
2017. jún. 27. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
Az avokádófa nevelésre mindenkit csak biztatni tudok, most is van itthon egy jókora magról kelt példány, nagyon dekoratív! Csak ezt a fogpiszkálós mágiát felejtsétek el, nekem eddig egy kivétellel minden avokádómag kikelt úgy, hogy földbe lettek nyomva a széles végükkel lefelé, s csak a csúcsuk állt ki a földből egyharmadnyira. Szépen locsolgatni kell és 2-3 hónap múlva egyszer csak kettényílik a csúcs és kidugja az első hajtást. Így átültetési trauma sem éri a növényt. Az első években viszont gyakori, hogy egyszerre ledobja magáról az összes levelét és csupaszon áll akár hónapokig is, de ez normális.
2017. júl. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Köszi a kiegészítést :)
2017. júl. 2. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!