Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Romlott étolajjal készített...

Romlott étolajjal készített ételt ettem.3-4 falatot. Lesz tőle valami bajom?

Figyelt kérdés

#ételmérgezés #romlott étel #Romlott étolaj #rosszullét romlott ételtől
2017. júl. 2. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Milyen az a romlott étolaj?
2017. júl. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Mit értesz "romlott" étolaj alatt?


Az étolaj nem tud megromlani olyan értelemben, hogy megbetegszel töle.


A "lejárt" nem romlott, csak addig a dátumig garantálja a forgalmató a tökéletes ízt és állagot - de természetesen ennek lejárta után még hetekig ugyanolyan jó, mert csak így lehet vállalni a garanciát.


A túl régi olaj meg esetleg megavasodhat, amitöl az íze megváltozik - sokak szerint rossz ízü, de van, aki direkt így szereti - , de ez csak az ízén változtat, ettöl nem okoz betegségséget.

2017. júl. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Savanykás volt az íze. Nem tudom hogy mi lehetett a baj. Sütöttem vele, egyszercsak kellemetlen szaga lett. Tudom, nem kellett volna utána még kóstolgatni, de nem volt más kajám, megpróbáltam pár falatot. Az íze is savanykás volt, és úgy érzem, mintha benne maradt volna a számban ilyen lemoshatatlanul a torkomon is. :/
2017. júl. 3. 02:27
 4/8 anonim ***** válasza:
25%
Úgy néz ki Münchhausen-szindrómát kaptál tőle.
2017. júl. 3. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez tipikusan az enyhén avas olajra jellemzö íz, semmi bajod sem lesz töle, csak nem ízlik.
2017. júl. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is vettem már olyan olajat ami savanykás volt, olyan mint mikor egy rossz napraforgómagra harapsz rá, olyan avasízű.

A kisütött rántott húsom se lett valami fincsi tőle.

De semmi bajod nem lesz.

2017. júl. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó nagyon jól leírta, milyen íze van. Egyszerűen kellemetlen ízű, és sokáig érezni is ezt az ízt.

Bajod nem lesz tőle, csak egy rossz szájíz emléke...

(az olajtól mindenesetre szabadulj meg )

2017. júl. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!

2 napig volt folyamatosan hányingerem, aztán jobb lett. Még utána 1-2 hétig nem bírtam étolajjal készült kaját megenni. De mostmár teljesen elmúlt ez is.

Igazatok volt, köszi szépen!

És a legolcsóbb márka volt, T. nagyáruház terméke. :/

2017. aug. 1. 00:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!