Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Zöld színű zöldpaprika kapható...

Zöld színű zöldpaprika kapható Magyarországon?

Figyelt kérdés

Erdélyben ettem a napokban. Nem volt megrázó az élmény sem így, sem úgy. De jó volt, s vennék itthon is, ha számomra elérhető módon, helyen kapható.

Budapesti vagyok. Áruházláncokban nem láttam, de piacokon sem.

Figyelem! Nem kaliforniai paprikáról kérdezek, hanem amit tölteni való (tv) paprikának szoktunk emlegetni. Alakra legalábbis olyan. Én nyersen fogyasztottam, hogy főzni, sütni jó-e, nem tudom.


2017. júl. 7. 14:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Én a Ráckevei piacon vásárolok, ott mindig lehet kapni.
2017. júl. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
Piacokon biztos találsz.
2017. júl. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%
Csángó kápia. Így keresd.
2017. júl. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%
Zöld Kápia paprika.
2017. júl. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
Most így, ezt a kérdést látva elgondolkoztam azon hogy létezik nem zöld színű zöldpaprika is? Vagy csak abból indultál ki, hogy itt nem tudják milyen színű a ZÖLDpaprika?
2017. júl. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%

A Csángó Kápián kívül a Naszvadi is zöld, vagy a pritamin paprika is, megpirosodás előtt.

A Faludi fajta, és a Szentesi nemesítésűek közül a Vatra, vagy a Garam is középzöld.

Piacokon a kistermelőket keresd, mert nem akkora nagy a terméshozamuk mint a Fehérözön nevű fajtának, de van még olyan termelő, aki a vastagabb húsú zöld fajtákat is szereti termeszteni.


[link]

[link]

2017. júl. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%
Még nem érik a magyar zöldpaprika. Legfeljebb melegházit kaphatsz. Azt ma láttam az Aldiban és a Tescoban is>
2017. júl. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
5-ös! A zöldpaprika általában sárga.
2017. júl. 7. 16:19
 9/14 anonim ***** válasza:
52%

[link]


Dehogynem érik a tv-paprika!

És nem attól tv a neve, hogy a tv előtt ülve esszük, hanem mert ez az u.n. tölteni való paprika.

Minden tisztességes zöldségesnél, piacon, kiskertben megtalálható... nevezik egyébként "fehér paprikának" is.

2017. júl. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
9-es! Mondom, zöld színűt keresek, nem sárgát, amit fehérnek is hívnak.
2017. júl. 7. 16:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!