Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Büdös szalámi, száraz sajt a...

Büdös szalámi, száraz sajt a Sparból. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Vettem ma a Sparban borskérges szalámit és előredarabolt sajtot. A sajtot elvileg tegnap csomagolták, azonban a szélei el voltak színeződve, az állaga olyan volt, mintha műanyag lenne, csak legbelül a közepe volt sajt állagú, színű és ízű.

A szalámit felbontottam, a színe normál volt, először nem tűnt fel a bűze, mert mellette volt paradicsom, paprika, kávé. Az első harapás után éreztem, hogy fura íze van a szaláminak, de gondoltam csak a bors miatt, majd az ujjaimon megéreztem a bűzt: mintha tehéntrágyába nyúltam volna. Először nem tudtam honnan lett ilyen szaga, majd körbeszimatoltam mindent, és kiderült: a szalámi csomagolásából árad a bűz. Máskor is vettem már ilyen szalámit, akkor kellemes illata volt. Kidobtam az egészet a sajttal együtt, azonban így két óra elteltével érzem, hogy megfájdult a hasam. Ezzel a Sparral kapcsolatban egyébként elég rosszak a tapasztalataim: vásároltam már savanyú kakaót, savanyú joghurtot (1 mm-nyi szúrás volt a tetején, amit csak otthon vettem észre, feltehetően ezért romlott meg), a jégkrémeik olyan állagúak, mintha már egyszer kiolvasztották volna őket. Nemrég egy Magnum darabjaiban esett ki a csomagolásból kibontást követően.

Mit lehet tenni ilyen esetben? Bejelentsem őket vagy gyűjtsek bizonyítékot előtte (pl. fotókat)?


2017. aug. 23. 13:25
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
70%
Vissza kellett volna vinni a nem megfelelő minőségű élelmiszert természetesen a nyugtával együtt. Beszélni az üzletvezetővel, vagy beírni a panaszkönyvbe. Most már nem tehetsz semmit.
2017. aug. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
44%

Miért jársz oda, ha nem jó minöséget forgalmaznak?


Elvileg tehetsz bejelentést, de az, hoyg egyszer-egyszer valamilyen tejtermék nem jó, még nem jelent rosszat, ugyanis a csomagolás bárhol megsérülhet, és ha te nem veszed észre, akkor más sem.


Ha a ma vásárolt szalámi büdös volt, akkor vissza kellett volna vinni (blokkal együtt), a sajtot meg elöre is lthattad a csomagoláson keresztül, hogy kiszáradt, de ezt is visszavihetted volna.

2017. aug. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
26%

Rágalom, provokáció .

Ha ott helyben csomagolták a sajtot, tehát nem vákumcsomagolású volt, mert annál nem lehet észrevenni nagyon ha gáza van, de nem mondd nekem azt, hogy egy átlátható, folpack csomagolásban és nem láttad, hogy elvan színeződve a sajt széle.


"savanyú joghurtot (1 mm-nyi szúrás volt a tetején, amit csak otthon vettem észre,"


Egyszer levetted a polcról, beraktad a kosaradba, kifizetted a pénztárnál tehát felraktad a szalagra + pakoltad vissza a kosárba, majd pedig a szatyrodba, és nem vetted észre, csak otthon ?! Hiszi a piszi.


Jelentgetés helyett inkább vidd vissza a romlott szalámit, meg a többit a boltba, mert visszafizetik az árát !

2017. aug. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
82%

Nem utolsó, ez nem rágalom, az élelmiszer-ügyi kérdéseket nagyon komolyan veszik, és többen meg is betegedhetnek...


Múltkor ecettel átmosott csirkét vettem ugyanígy SPAR-ban. Romlott, büdös volt és ecettel átmosva. Visszavittem!- mert nehogy már... jó sokat fizettem érte.

Reakció- ok. Megvan a blokk? jó-akkor cserélje ki egy másikra. Persze odahívtak ezt a kasszához, mire a negyedik jóváhagyta.

És?- ugyanúgy tovább árusították ugyanazt a halmot, ugyanazokkal a lejárati dátumokkal még 2 napig.


Igen, ezek után a következő esetet én is bejelentem, mert nincs kedvem a szalmonellához. És felháborít, hogy a jelzésem ellenére is ugyanúgy pénzt csináltak a romlott áruból.

2017. aug. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

A sajtban igazad van, ha jobban megnéztem volna, akkor látom, hogy rossz. Azonban ezek a Bp-i City Sparok eléggé szűkösek, a sajtos hűtő a sarokban van, ahol igencsak sötét van, így annyira nem volt feltűnő, hogy nem jó a sajt. Azonban semmiképp nem nevezném rágalomnak vagy provokációnak, hisz a rossz, romlott termékeket eleve be kellene venniük a polcokról.


A joghurton lévő szúrást! igen, csak otthon vettem észre. Mivel mintás a teteje (összekeverős joghurt), csak egy apró tűhegynyi szúrás volt, így igen csak nehéz lett volna észrevenni, ráadásul siettem is, csak átugrottam gyorsan reggelit venni, nem gondoltam, hogy alaposan nézegetni, forgatni, esetleg már ott helyben össze kell rázni az összekeverős joghurtot, hogy kiderüljön, nem-e enged.


Csak néha járok oda, mert kb. 2 percre van, bár mindig megfogadom, hogy inkább utazom 10-15 percet egy másik Sparig. Sajnos a 20 perces körzetünkben csak Sparokról tudok, illetve van egy éjjel-nappali is, ahol dupla áron adják a termékeket.

2017. aug. 23. 14:36
 6/31 A kérdező kommentje:

4. Teljesen egyetértek veled. Van egy ismerősöm itt a közelben, ő is inkább a távolabbi Sparba jár, mert ebben rendszeresen rossz termékeket kapott. A másik, nagyobban legalább csak a péktermékeket és a zöldségeket, gyümölcsöket lepik a legyek, illetve aszlott, fonnyadtak. A legrosszabb, hogy a Spar annyira elterjedt ezen a környéken, hogy csak az van, vagy a még drágább éjjel nappali, így lényegében monopol helyzetben bármit megtehetnek.

Lehet, hogyha visszavittem volna a szalámit és a sajtot, akkor kicserélik, de később ugyanúgy árusítják a rossz, romlott termékeket. Múltkor csokit akartam venni, de a nagy melegben a múltkor mindegyik megolvadt, így szerencsére megtapogattam őket és érezhető volt, hogy már "visszaszilárdultak", mivel el voltak deformálódva. Több hete ezeket a csokoládékat árulják igen drágán. Egy vidéki Coopban láttam hasonlót, ott a melegtől "megrongálódott" csokoládékat elég nagy leárazással kínálták, bár nem is tudom, hogy azok nem romlottak-e így meg.

2017. aug. 23. 14:44
 7/31 anonim ***** válasza:
75%

ma 14:28


De itt most nem a te problémádról van szó, nem az általad vásárolt romlott nyers húsodról !


A szúrás (joghurt) is egy olyan dolog, hogy bizonyítsd be utólag, hogy már sérülten vetted le a polcról és nem te szúrtad ki, miközbe rádobáltál más cuccot amit vásároltál.

2017. aug. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Na meg a szalámitól is, hogy ez az, amit az előbb vettél, nem pedig két hete és nem nálad romlott meg...
2017. aug. 23. 14:49
 9/31 anonim ***** válasza:
13%
És ? Megnézted a szalámin a fogyaszthatósági időt, levolt járva, vagy mi ? Arról nem a spar tehet, hogy a gyártó a fekáliát is beledolgozza a szalámiba.
2017. aug. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

DE ismétlem: a joghurttal együtt nem vettem semmi mást, még kosarat sem vittem, tehát rádobálni sem tudtam semmit! Siettem, kifizettem, kézben hazavittem. Nem volt nálam semmi más, csak a pénztárca, aminek nincsenek tűéles kiálló részei, patentos. A körmöm rövid. Tehát mi is szúrhatta ki az alatt az idő alatt, hogy bementem a boltba, levettem a boltról, kézben elvittem az 5 méterre lévő pénztárhoz, felhelyeztem a szalagra, levettem, majd kézben hazaszállítottam (kb. 2 perc) és otthon kibontva tapasztaltam, hogy hát igen, csak a fólia másik felén látszik, hogy át van szúrva egy tűvel.


Persze védhetjük a Spart, esetleg a manók kiszúrták, míg az asztalon felügyelet nélkül hagytam arra a negyed percre, amíg levettem a cipőmet? Netalántán te magad is egy Sparos dolgozó vagy, hogy az ecettel átmosott csirke egyéni probléma?


A romlott kakaó mitől volt romlott? Arra is rádobáltam biztos valamit ;)

2017. aug. 23. 14:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!