Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Őrölt paprikának jelentősen...

Őrölt paprikának jelentősen csökkent a C, és egyéb vitamintartalma?

Figyelt kérdés
2017. okt. 5. 19:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen. Szent-Györgyi friss paprikából vonta ki.
2017. okt. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1. De mennyivel? Nem mind1, hogy egy év után csökken a felére a C vitamin, vagy 2 hét után.


Azért kérdezem, mert főzésnél akkor nem teszem forró kajába, ha érdemi C vitamin tartalma van.

2017. okt. 5. 19:52
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az őrölt piros paprikának (fűszerpaprikának) nem hinném, hogy lenne érdemlegesen mérhető C-vitamin tartalma.

Azt a szín miatt tesszük az ételbe, a színanyagai viszont melegebb zsiradékban oldódnak ki.

Ha c-vitamint akarsz, egyél bácskait frissen.

Ha fűszerpaprikából akarnál c-vitaminhoz hozzájutni, olyan mennyiséget kéne enned, ami olyan keserű, és brutál ehetetlen paprika ízűvé tenné az ételt, hogy minden élvezeti értékét elvesztené.

2017. okt. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
10 dkg őrölt paprikában 369 mg C vitamin van.
2017. okt. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4.: Na ezt már szeretem, végre egy pontos válasz :)


369 mg az semmi... néhány citrom


Én meg néha főzés után raktam bele a paprikaport, úgy látszik a semmiért, és így több is kell belőle.

2017. okt. 5. 21:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Vegyél aszkorbinsavat.
2017. okt. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
10 dkg citromban 40 mg C vitamin van
2017. okt. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!