Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mi a kedvenc ételed? Általában...

Mi a kedvenc ételed? Általában miket főztök (hétköznapokon és hétvégeken)? Milyen édességet szeretsz? Mit szoktál nassolni?

Figyelt kérdés

2017. okt. 17. 07:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%

Miért kérdezed? Most komolyan azt gondolod, hogy itt személyenként majd 50-100 féle ételt kezdünk neked felsorolni, csak hogy tudd, mit eszek hétköznapokon, és mit hétvégén. És sütinek, nasinak... egyébként nasizni nem szoktam.

Kíváncsian várom a te listádat! :))

2017. okt. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Csak egykét dologra lennék kíváncsi. Vagy akkor elég csak a kedvencedet leírni, nem kell mindenféle kajákat :)

Esetleg ünnepi(karácsonyi, húsvéti) menüt.

Egyébként suliba kell házi dolgozathoz:)

2017. okt. 17. 08:54
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
A kedvencem a Jókai bableves. Számomra ez narkó: élvezet /mert finom/, lebegés /utána/. Bár ez utóbbit a környezetem nem nagyon honorálja, mert allergiásak a szagokra.
2017. okt. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Szeretem:

- a rántott zöldségeket: kelkáposzta, karfiol, cukkini, patisszon,

- a rakott ételeket: rakott krumpli, rakott káposzta, ezekből legjobban, ha hordós apró káposztával készül

- pörkölteket, ragu ételeket, lecsós ételeket


Hétköznapokon jól el vagyok akár tészta ételeken is: túrós tészta, sajtos-tejfölös, hasonlók, vagy főzelék valami egyszerű feltéttel, de hét végén, ünnepeken mindenképpen legyen hús.


Édességet, sütit nem igazán kívánom, szívesebben eszek inkább gyümölcsöt helyette.

2017. okt. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Sok kedvencem van, leget nem is tudnék írni. Nagy kedvenc a tatárbifsztek, a harcsapaprikás túróscsuszával,balatoni fogas ropogósra sütve.

Szeretem a zöldségeket- a sóska kivételével- minden elképzelhető formában elkészítve.

Imádom a sajtokat, a finom, érlelt jöhet csak számításba

(camembert, kékpenészes pl )dióval, gyümölccsel, akár egy vacsora is kijön belőle.

Az összes nassolásom naponta 2 kocka minőségi csoki.

A családomnak viszont sok finom süteményt sütök, sósat és édeset is.

2017. okt. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%

Rengeteg kedvencem van, most nem sorolom fel mind. De pl. töltött tojás, borsóleves, karfiolleves, rakott krumpli, nyúlpaprikás...


Édességből a tojásos krémeket és egyes kevert sütiket, illetve a piskótát kedvelem. Hetente legalább 3-4-szer van ilyesmi s ez már az erősen lecsökkentett mennyiségem. Hetente van egy piskótatortás ebéd (vanília-, csokikrém vagy lekvár van rajta, de a lekvár ritka vendég, egyrészt mert most nincs sok, másrészt mert az nagyon cukros s én kifejezetten szénhidrátszegényen eszem) s minimum kétszer kevert süti, egyszer mákos, egyszer diós, mindkettő mazsolás, mert nagy mazsolarajongók vagyunk.

De a jövő héten veszünk almát s akkor almás-mákos sütik lesznek egy ideig, valamint almás palacsinta is (ennyit az erősebb szénhidrátszegénységről, de ez ideiglenes).

Néha nyersvegán édességeket eszem, diós-mazsolás bonbont vagy mákos-almás-gyümölcslapos nemsütit.

Sok csokiszósz is fogy nálunk, saját készítésű. A kakaó különleges helyet foglal el az életemben, nem pótolja semmi. Mindig kis kávéval ízesítem, sokkal jobban ízlik így.

A méz is nagy kedvencem, de az életmódváltásom óta kvázi hiányzik. Most épp óvatosan előfordult egy ideig, a diós sütikhez remekül megy.


Nassolni sós, pörkölt földimogyorót szoktam. Vagy néha egy kis csokit, de azt inkább az édességeim tetejére teszem.

2017. okt. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
43%

Mindent megeszek, nem vagyok válogatós. Kedvencem a töltött csirke, a Rakott krumpli és a Túrós csusza.

Van azért egy két étel amit nem eszek meg, ilyen a Savanyú tüdő leves, a Szalontüdő, a Saláta leves vagy a salátafőzelék és az összes tejjel habart étel.

Ünnepi menü nálunk

Karácsonykor:

24-én

Tokaji borleves

Rántott hal , Hagymás krumplisaláta,

Mákos és diós zserbó, vagy Flódni.

25-én

Tyúkhúsleves csigatésztával,

A főtt hús meggymártással, a leves tetején főtt töltelékkel és a levesben főtt krumplival,

Töltött káposzta,

Libasült, majonézes saláta, káposzta saláta.

Marcipános máktorta.

Sütemények, ez mindig változó.


Szilveszteri menüben mindig van

Korhelyleves

Bőrös süldőpecsenye

Lencsesaláta


A Húsvét nagyszombati ebéd mindig Halászlé gyufatésztával

Az ünnepi vacsorára a főtt sonka mellett, minden évben van

Pácolt sertéskaraj

Töltött dagadó

Kocsonya, kocsonyázott zöldségekkel

Főtt és Töltött tojás

Házi készítésű tartármártás

Majonézes krumplisaláta és francia saláta

Spenótos és főtt tojással töltött pite

Fonott kalács

Beigli

Húsvéti torta (tulajdonképpen egy oroszkrém torta, tojáscukorkával, marcipán nyuszival és marcipán répákkal díszítve)

2017. okt. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%

Hétköznap reggelire és vacsorára hideget eszünk.

Ezen a héten kb. ezek lesznek (voltak)

Tegnap: Brokkolikrémleves volt Rántott zöldségek és krumplipüré céklasalátával.


Ma: Húsleves cérnametélttel, Rizses lecsó, Almás pite.

Szerda : Grízgaluska lesz a maradék húsleveshez, krumplifőzelék és sült csirkecomb


Csütörtök: Zöldborsóleves, káposztás tészta.


Péntek : a maradék zöldborsóleves, Sült amurfilé, sütőben sült krumpli, cékla,


Szombat : Köménymagos leves, Kolozsvári rakott káposzta, Kefíres kevert sütemény kötetével.

2017. okt. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kefíres kevert sütit és is szoktam csinálni, jó kis recept.

De mi az a "kötete" ?

2017. okt. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%
Az én kedvenceim a spenót és a tökfőzelék. De halál komolyan.
2017. okt. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!