Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Tartarmartas majonez nelkul...

Tartarmartas majonez nelkul is finom?

Figyelt kérdés
Tejfol so bors mustar,ez a keverek igy finom?
2017. nov. 12. 11:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
52%

Tejföl, só, fehérbors, mustár, pici citromlé, ízlés szerint cukor. Ha egy tojássárgáját is keversz hozzá, még színe is lesz.

Én szoktam így majonéz nélkül elkészíteni a salátákat és finom.

Ha nem mesélem el, hogy nincs benne majonéz, nem is szoktak rájönni.

2017. nov. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
25%
Ha van otthon tojás meg egy kis olaj (lehetőleg olíva), te is csinálhatsz majonézt, nem egy nagy durranás.:-) Tojássárgáját kell kikeverni apránként hozzáadott olajjal, ez az alapja. Ezt aztán dúsíthatod tejföllel, ízesítheted porcukorral, mustárral, citromlével, borssal, és kész a tartármártás.
2017. nov. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%
A fűszerezett tejföl is finom, de az nem tartarmartas
2017. nov. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
56%

1-es vagyok

Annak az idiótának, aki lenullázott:


A kérdés az volt, hogy

"Tartarmartas majonez nelkul is finom?"


Mivel én kipróbáltam, mert a betegségem miatt nem nagyon ehetek sem olajat, sem zsiradékot, ezért bátorkodtam a kérdésre válaszolni.

Igen, finom!

Nyilván majonézzel finomabb, de nem ez volt a kérdés!

2017. nov. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
91%
Mivel a tartármártás alapja a majonéz, így nemhiszem, hogy jó lenne. Azt, hogy helyettesítitek a majonézt és finom is elhiszem, de az nem TARTÁRMÁRTÁS.
2017. nov. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
90%

1!


En nem pontoztalak le, de érthető, ha valaki megtette : a tartarmartas alapja a majonéz. Ha az nincs benne, nem lesz belőle soha tartarmartas. Kb olyan, mint mondjuk csirkemell cordon bleu módra sajt nélkül, borjú Bécsi serteahusbol, vagy tiramisu mascarpone helyett vajkrembol

2017. nov. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
51%

Kedves elsö válaszoló: ugyan nem pontoztalak le, de aki megtette, annak annyiban feltétlen igaza van, hogy a tartármártás fö összetevöje a majonéz, anélkül nem lehet tartárt készíteni.

Az általad említett ízesített tejföl lehet hasonló a tartármártásra, de sosem lehet az.


Ez olyan, mintha gyümölcslevest akarnál gyümölcsök nélkül készíteni, vagy rakott krumplit krumpli nélkül, csirkepörköltet csirke nélkül, stb.

2017. nov. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
74%

1-es vagyok

Senkivel nem vitatkozom, mert nem a kérdésre válaszoltok.

Nyilván ahogy én is, a Kérdező is valamiért akadályoztatva a majonéz használatában, de egy hasonló ízt keres, ezért tette fel a kérdést.

Mindketten tudjuk, hogy jó benne a majonéz, de ha nincs, vagy nem lehet, akkor ezt kellene elfogadni és a legjobbat kihozni belőle.

Én nem magyarázom tovább, aki megérti az megérti, aki nem az nem, engem tovább nem érdekel.


Előttem szóló 75%-os, téged nem én pontoztalak le, ahogy senkit sem, mert eltérő főzési szokásokat nem szoktam lepontozni.

2017. nov. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
61%
Meg mindig nem érted, hogy majonez nélkül nem lehet tartarmartast készíteni. Ha az alapanyagokból bármi kimarad, vagy mással hyettesited, akkor az a budos életben nem lesz tartarmartas. Ez nem szokás kérdése, hanem tény.
2017. nov. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
37%
Csendben megjegyzem, hogy a valódi tartármártásban NINCS tejföl, az a retró magyar változat.:-) Az igaziban VAN majonéz (nem a bolti flakonos, hanem nyers tojássárgából és olajból készült), ezenkívül főtt tojássárgája, mogyoró- vagy napraforgóolaj, apróra vágott, blansírozott hagyma, metélőhagyma, citromlé vagy ecet, valamint só és frissen őrölt bors. A teszkós majonézből teszkós mustárral és 10%-os "tejföllel" kikevert, agyoncitromozott, borsozott és cukrozott fosnak semmi köze a tartármártáshoz.
2017. nov. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!