Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Szőlőcukrot ehetnek a cukorbet...

Szőlőcukrot ehetnek a cukorbetegek?

Figyelt kérdés
2017. dec. 6. 17:48
 1/8 anonim válasza:
83%
olvasd el a hátulját
2017. dec. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Ha hipó van, szinte kötelező.
2017. dec. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Ha alacsony a vércukorszintje, és nem akar kómába esni, akkor szőlőcukrot vagy cukros vizet szoktak inni. De ezzel nem szabad játszani, meg kell mérni előtte a vércukorszintet,túl magas vércukorszinttől is lehet kómába esni. Nem játék ez. Ha valaki cukros, olvasson utána, kérjen tanácsot dietetikustól.
2017. dec. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Értem én, ha valaki nem cukros, nem tudja, mi a "hipó"!


De akkor mi az annya valaháért nyomkod?

2017. dec. 7. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező!

Szőlőcukrot állandóan magánál kell hordania a cukorbetegnek, mert ha leesik a vércukra ebből kell elszopogatnia egy pár szemet.

Egyébként cukorbeteg csak úgy "élvezetből" nem ehet szőlőcukrot, de semmilyen más cukrot sem, a napi megengedett CH értékein túl.

A cukorbetegség egy borzasztó bonyolult, gyakran egyénenként eltérő tünetekkel járó és eltérő kezelési módot igénylő betegség, de annyit biztonsággal ki lehet jelenteni, hogy csak alacsony vércukorral ehet szőlőcukrot és ezt csak méréssel szokás megállapítani.

2017. dec. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 lewega ***** válasza:
65%
Azt azért egy cukorbeteg tudja, higy mikor van hipó közeli állapotban. Két cukros van a családban, tapasztalatból mondom.
2017. dec. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 6-os

Inzulinnal kezelt cukorbeteg vagyok évtizedek óta.

Nem véletlenül írtam, hogy méréssel lehet biztonsággal megállapítani az alacsony vércukorszintet.

Én is tudom, hogy mik a hipo jelei, de nem kezdem tömni magamba a szőlőcukrot anélkül, hogy meg ne mérném, mert ez a diabetológusom tanácsa volt.

Ugyanis más irányú rosszullétek is okozhatnak hasonló tüneteket és akkor a hasra ütésre adott szőlőcukor többet árthat, mint használ.

Esetleg elolvashatod, hogy a tünetek ahány ember, annyiféle, jobb meggyőződni, hogy hiponk van vagy pánikrohamunk, szívrohamunk, klimaxos hőhullámunk, esetleg az ájulás érzetünk más miatt következik be.

Hidd el, nem olyan egyszerű dolog a cukorbetegség, mint az egyszeregy!

[link]

2017. dec. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 aice12 válasza:
100%
Természetesen ehetnek,hiszen ha nagyon alacsony a vércukor szintje egy cukorbeteg embernek,kötelező,hogy szőlőcukrot vigyen be a szervezetébe.
2018. jan. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!