Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hogyan szeressem meg a zöldség...

Hogyan szeressem meg a zöldségeket?

Figyelt kérdés
A répát, krumplit, paradicsomot, salátalevelet, kukoricát megeszem. De a többit hogyan szerettessem meg magammal? M

2017. dec. 20. 19:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Borso pl levesben v purenek nagyon finom.

A brokkoli sztem szinten kremleveskent.

Padlizsan sulve, fokhagymas joghurtba keverve (mondjuk sutve nem tul dietas mert rengeteg olajat vesz fel. Amennyiben a fogyas szemont..)

A cukkini daralthussal, sajttal toltve, a gomba meg juhturoval, baconnel toltve.

Kaposzta: parolt lilakaposzta sulthus, pl kacsa melle, vagy savanyuksposzta, vagy paradicsomos kaposzta fasirttal.

Karfiol csoben sutve..

Sutotokkremleves..

Rengeteg finom zoldseges etel van, biztos talasz meg olyat, ami izlik, ha van turelmed kostolgatni.

2017. dec. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
*szempont
2017. dec. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%
Nem szeretni kell, hanem gyűlölni, szívből jövő gyűlölettel és velőig hatoló dühvel kell megfogni azt a nyamvadt karfiolt és rágni, nyelni, amíg végleg el nem távozik a Föld színéről. Még ha neked fáj is, hidd el, hogy neki jobban! fáj.
2017. dec. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Melyikeket akarod megszeretni egyáltalán?
2017. dec. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Rántott karfiol/cukkini/zellergumó/patiszon.

Sült tök.

Főzelékek.

2017. dec. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
19%
Gondolj a vitamin és ásványi anyag hiány következményein, hogy milyen betegséget okoznak, ha nem eszel elegendő gyümölcsöt/zöldséget. 🥕🌶🍅🥦🥒
2017. dec. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Mansour ***** válasza:
80%
Szerintem ha három napig nem eszel semmit, utána imádni fogod!
2017. dec. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

Bár zöldség nem kell az egészséges élethez, elég necces nélküle. De miért kéne mindet szeretned? Igaz, az 'ltalad írt lista kissé szegényes, de én, a nagy zöldségimádó sem eszem meg a legtöbb erősen zöld zöldséget, pedig a spenótot igyekszem, mert hasznos lenne s nem is utálom az ízét, de így se igen megy. Az ízlés már csak ilyen (amúgy az ízlés sokat tud változni, de megvannak a korlátok).


Nyilván próbálkozni kell különféle zöldségételekkel, hátha. A rengeteg zöldségből csak meg fog tetszeni valamelyik valamilyen formában... Pl. rakottan, sok sajttal, az valamit azért változtat. A spenótot én sok-sok paradicsompürével összeturmixolva tudom megenni, egész jó is úgy, de rengeteg tejszín és sajt vagy tészta is emel rajta valamit... Illetve kinek mi. A vegyes zöldségételek (curry, leves, zöldségpörkölt) segíteni tudnak benne, hogy egyes nem kedvelt zöldségeket megegyünk, amennyiben a többit nagyon szeretjük benne. Nekem a zellertócsni volt meglepő, mivel addig azt hittem, ki nem állhatom a zellert. Azóta is keveset eszem belőle, de a tócsnija egész okés volt, úgy látszik, a sok tojás és nálam olajos mag kellően ellensúlyozta a zeller agresszivitását :)

Ha egy zöldségnek a rágóssága zavar, krémes dolognak készítsd. Ha unalmas, fűszerezd (bár ez a spenóton nem segít eleget :( ).

2017. dec. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Burgonya, kukorica, tv paprika - és itt ki is merül a zöldségek listája amit megeszek, a többi számomra hányinger!

Miért kellene megszeretni??

2017. dec. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor szerettem meg a zöldségeket, amikor abba hagytam a szemét kaják evését!


Ne egyél csokit, chipseket, édességeket, gyorséttermi ételeket.


Ekkor megváltoznak az ízlelőbimbóid. Én 18-19 évesen hagytam abba a szemét kaják napi (heti többszöri) szintű evését. Azóta is van hogy havonta egyszer eszik chipset vagy évente ötször elmegyek a mekibe, de édességeket pl egyáltalán nem eszek (max megint, ha évi tízszer kínálnak süteménnyel vagy ilyesmi).


Az ízlelőbimbóid az édeshez, a sóshoz és a zsíroshoz vannak szokva nagyon és amik minél kevésbé ilyenek, azokat nem találod finomnak. Ez a baj. Egyél kevesebb szemetet és jobban fogod szeretni aztán a zöldségeket majd.

2017. dec. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!