Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Le lehet fagyasztani kész kaját?

Le lehet fagyasztani kész kaját?

Figyelt kérdés

Szóval holnap meg szeretném főzni a heti kajámat. Tojásrántotta, csirkemell, zöldség, zabkása ilyenek mert diétázok. Hűtőbe nem tehetem mert apám kidobálja.. Lefagyaszthatom ételesbe aztán tegyem meleg vízbe hogy kiolvadjon? Nincs bocsi mikrónk. Ti hogy szoktátok?

17/l


2018. jan. 2. 12:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én a rántottát és a zabkását nem fagyasztanám le, nem is egy hatalmas időigényes dolog elkészíteni, és szerintem olvasztás után ezek ehetetlenek lennének.
2018. jan. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Húst simán.

Zöldséget még csak nyersen fagyasztottam. Szerintem főve már fura állaga lesz.

Hőálló tálba melegítsd a sütőben vagy a tűzhelyen.

Tojásrántottát, zabkását tényleg olyan gyorsan meg lehet csinálni, hogy felesleges fagyasztani. Tojásos ételt nem is fagyasztanék.

De egy párolt zöldség elkészítése sem tart sokáig.

Nem lehetne inkább megbeszélni apukáddal, hogy ne dobja ki a kajádat?

De tojásost akkor sem tárolnék napokig a hűtőben. Azt inkább mindig frissen készítsd el.

2018. jan. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek elsővel, egyébként is egy rántottát hamarabb megsütsz, mint kiolvasztasz, a zabkása is hamar elkészül, főleg, ha éjszakára beáztatod a tejbe pelyhet. A többinek nem lesz baja (gondolom, párolt zöldségről van szó), érdemes lenne olyan edényben berakni a fagyasztóba, ami jól bírja a forralást is. Kiolvasztani mikró hiányában úgy tudod leggyorsabban, ha megfelelő méretű edényben vizet forralsz, majd takarékra állítod és úgy teszed bele, hogy ne folyhasson be a víz a kajára. Időnként nem árt kicsit megmozgatni az ételesdobozt olvasztás, melegítés közben. (Egyébként erről is azt gondolom, hogy nem takarítasz meg időt vele, 1-2 szelet csirkemellet kb. 10-15 perc megsütni, ezalatt a zöldség is nagyjából elkészül. Mikró nélkül ennél több idő kiolvasztani és ehetőre melegíteni.)
2018. jan. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!