Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mitől függ, hogy valami...

Mitől függ, hogy valami zöldség, vagy gyümölcs?

Figyelt kérdés

2018. jan. 23. 22:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
#10 kevered a botanikát a konyhai felhasználással
2018. jan. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
#11 Azért írtam hogy "hivatalosan", mert a paradicsom és társai nekem mindig is zöldségek maradnak. Egyébként szakács vagyok ☺️
2018. jan. 31. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
#12 nem érted. az, hogy valami zöldség vagy gyümölcs, annak semmi köze nincs a botanikához (=miből fejlődik ki). ebből a keveredésből születnek olyan gyöngyszemek, hogy a paradicsom gyümölcs. botanikai szempontból tényleg gyümölcs, mivel a virágból fejlődik ki, ugyanúgy, mint a cukkini, padlizsán vagy a sütőtök. de ezeket ugye nem tesszük a gyümölcssalátába, mert zöldségként használjuk fel. a rebarbarának a levélnyelét használjuk (ami vegetatív szerv=nem gyümölcs), mégis desszertekben használjuk, amikben döntő többségben gyümölcsöket használunk, tehát a rebarbarát gyümölcsként használjuk.
2018. jan. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!