Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Molylepkés liszt?

Molylepkés liszt?

Figyelt kérdés

Tegnap már másodszor jártam úgy, hogy a műanyag, jól lezárt edényben amiben a lisztet szoktam tárolni kinyitáskor egy molylepke röpült ki. Biztos, hogy nem magától ment bele, mert a dobozon nem volt semmi lyuk vagy rés és már szerintem vagy 1 hónapja ki sem nyitottam a dobozt (akkor öntöttem bele a bontatlan zacskóból a lisztet). Arra gondolok, hogy már "gyárilag", megvételkor benne volt.

Ez mennyire gyakori jelenség? Lehet valamilyen káros hatása, ha ilyen liszttel főzök?



2018. ápr. 13. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Talán nem jól mostad ki, nem fertőtlenítetted az első ilyen eset után a dobozt és maradt benne.

Nekem csak egyszer volt ilyen egy ezer éves búzadarával. Én rögtön kidobtam. Tuti nem használnám.

2018. ápr. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nagyon-nagyon szűken vagy a pénzzel, akkor szitáld át (lehet még benne pondró) és felhasználhatod. Veszélyesnek nem veszélyes, csak gusztustalan, ilyen pókhálószerű képződmények is szoktak benne lenni. Az edényt meg tényleg mosd ki nagyon alaposan, a tetőről se feledkezz meg. Elvileg előfordulhat, hogy a liszt már a boltban vagy hamarabb megfertőződik, ezért sokan az újonnan vett lisztet vásárlás után fertőtlenítik a mikróban (hogy pontosan hogy, hány perc és milyen fokozat, azt nem tudom).
2018. ápr. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnos már gyárilag lehet benne moly.

Alaposan át kell szitálni, ha nincs benne kukac felhasználhatod.

2018. ápr. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elofordulhat, hogy mar benne volt a pete/pondro, amikor megvetted a boltban. Nem gyakori szerencsere, de elofordulhat.

En buzadaraval jartam igy, szinten atontottem sajat taroloedenybe, amikor hazavittem a boltbol. Az edeny tiszta volt es zarhato teteju, abba belemenni semmi nem tud. De amikor hasznaltam volna, mar volt benne moly.

De talaltam mar bontatlan szaraztesztaban es zsemlemorzsaban is (20 ev alatt ez a harom eset volt, szoval nem gyakori).


Egyeni gusztus kerdese, de nekem eszembe sem jutott szitalni ezeket, annyira viszolygok az ilyesmitol, hogy hidegrazas kozepette dobtam egyenesen a kukaba es oda sem mertem nezni.

2018. ápr. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én még azt is kidobom, ami más ilyesmi abban a szekrényben volt, ahonnan előkerült az adott tétel.
2018. ápr. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!