Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Milyen nyers zöldségeket...

Milyen nyers zöldségeket lehetne enni főtt tojás mellé?

Figyelt kérdés

Olvastam itt már sokszor, hogy sokan vacsorára főtt tojást esznek nyers zöldségekkel.

De milyen nyers zöldségek jöhetnek szóba ilyenkor? Uborka, paradicsom és paprika? Csak ennyi? Más nem jut eszembe.


2018. ápr. 22. 21:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyenek.
2018. ápr. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát szerintem fejeskáposztát például nem. De karfiolt sem hiszem.
2018. ápr. 22. 21:43
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezeket szokás. Paradicsom, paprika, uborka.
2018. ápr. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Akár saláta is(nekem azzal a kedvencem), retek, zöldhagyma. Én ezeket is szoktam enni azok mellett amiket te felsoroltál.
2018. ápr. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
Retek, saláta, ruccola, hagyma, zellerszár, répa, karalábé.
2018. ápr. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Sárgarépa, cékla, karalábé, retek...
2018. ápr. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap pont főtt tojásos zöldségsalátát ettem :-) Paradicsom, paprika, kígyóuborka, kefir, só és egy teáskanál tökmagolaj volt benne a tojáson kívül. De egyébként levélzöldségekkel (rukkola, spenótlevél, madársaláta), reszelt répával is el tudnám képzelni, csak most nem az volt itthon.
2018. ápr. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Abokádó, retek, répa, hagyma, cékla (igen ehető és nagyon finom nyersen), saláta, rukkola, zellerszár
2018. ápr. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%

Nos...

Uborka, paprika (sima, erős, kaliforniai...), paradicsom, retek (bármelyik fajta), fejeskáposzta, karfiol, cukkini (bár én max. ecettel vagy komplett zöldségételben szoktam enni nyersen), zsenge zöldborsó (az extra zsenge mirelit teljesen jó), csírák, hagymák (snidling, újhagyma, lila, fehér...etc.), jégsaláta, medvehagyma... Mi itthon ezeket szoktuk. lehet, hogy kihagytam valamit. Nyersvegánok megeszik a padlizsánt is pácolva nyersen, de szerintem az nem ehető... Egyesek pedig csalántól gyermekláncfűig vad gazokat is esznek, s persze sokféle levelet (pl. karalábé), ezek nekem nem ízlenek.

A spenót is biztos jó, de azt belesütöm. A sóska kicsit fura ötletnek tűnik,mert az savanyú, de azért működhet. Mivel szinte minden zöld levelet utálok, biztosan kihagytam pár jó jelöltet...

Néha kapucínus zsályát is eszem tojáshoz, szép virág, aminek a levele és a virága is ehető, fűszeres ízű.

2018. ápr. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat mindenkinek, aranyosak vagytok, hogy ennyit írtatok. :)
2018. ápr. 22. 22:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!