Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Csak szerintem tök abszurd,...

Csak szerintem tök abszurd, hogy a sós ropit nutellába kell mártogatni?

Figyelt kérdés
A minap láttam a boltokban és én személy szerint kicsit elborzadtam. Persze ízlések és pofonok, de nekem a hideg futkos a hátamon az ilyen sós+édes kombinációktól. Én egy ételt vagy sósan vagy édesen szeretem, de ne legyen a kettő egyszerre.

2018. júl. 13. 08:31
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

még csak most vetted észre? már régóta létezik.

nem sok különbség van aközött hogy kenyérre kenik vagy a ropit mártogatják bele

2018. júl. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Igen, csak szerinted.
2018. júl. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Pedig nagyon izgalmas a kombinálás. Sőt mesélek neked egy érdekeset. Nem vagyok már mai kislány, és régen, még a retro időben kiadtak olyan ropit, aminek csoki volt a belsejében. Nekem nagyon bejött, de nem sokáig volt piacon, biztos nem volt rá túl nagy érdeklődés. (jelezze aki emlékszik erre)

A másik régebbi ropievési szokásom az volt, hogy bele mártottam kólába mielőtt bele haraptam. Akkor azt hittem én találtam fel a spanyol viaszt, de később hallottam róla, hogy mások is ették így.

"Ne legyen a kettő egyszerre" . Sokan vannak így, de a valóság az, hogy ezek a kombinációk léteznek, és léteztek mindig is. Nem új keletű gyümölcsöt kombinálni húsokhoz, mint ahogy létezik csokoládé chilivel.

Szóval nem "kell", de nem is abszurd!

2018. júl. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Köszi az infót!
2018. júl. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Sült krumpli fagyival, a legjobb gyorséttermi kaja. <3

Húsvétkor is imádom a sonkát a kalácsra szelni szendvicsnek.


Durván hangzik, de egyszer kóstold meg, utána mondj ítéletet! :) Semmivel sem durvább, mint a chilis csoki, vagy a sóskaramellás latte.

2018. júl. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Hidd el, nagyon finom! Nincs kifejezetten sós íze annak a ropinak.
2018. júl. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kell? Nem kell. De lehet és finom. Én pl nagyon szeretek csokit enni ropival, vagy csípős paprikás sosmogyoroval. Eszméletlen jó együtt a ketto
2018. júl. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem az.


Ugyanis az ellentétes ízek egymás hatását felerősítik (biológia), így sokkal finomabbnak érzed a kombinációkat, mint külön-külön. Szine ízrobbanást adnak.


Ilyen a sárgadinnye olasz sonkával, a gyümölccsel kombinált húsok, ez az elmélete az chutneyknak is, vagy a sós karamellás fagylaltnak is.

2018. júl. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A nutellához adott ropuli nem olyan szórt sós mint a nógrádi hanem semleges ízű. A kenyér sem édes amire rákened.
2018. júl. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A sós karamellát s pár enyhén gyümölcsös sós ételt kivéve ez az egyetlen sós+édes kombó, amit valaha szerettem :) Megértem, ha neked nem jön be, de nekem jó.


Sokszor eleve nem tudod elkerülni a sós/édes kombót. Ma céklás rizst ettem, az jó példa erre, de a borsóleves is ilyen... Rengeteg kifejezetten édes zöldség van, amit sós ételként eszünk. Azért a cékla nekem már furcsa, mert szeretem, de pokolian cukros alapból, alig győzöm sózni s akkor cukros és sós lesz egyszerre... Attól még jó, csak nekem fura. Mások esznek sokkal extrábbakat is...

2018. júl. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!