Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ha rendelek ételt, és egész...

Ha rendelek ételt, és egész nap ott van az ajtóban, akkor lesz baja?

Figyelt kérdés

Egyedül élek, dolgozom napközben, nincs időm meleg ételt ebédelni, leginkább csak valami péksütit eszem. Nem tudok főzni, de kell a napi 1 meleg étel. Szóval arra gondoltam, hogy rendelek mondjuk az Interfoodtól, és megkérem a futárt, hogy csak hagyja az ajtóban (előre kifizetem bankkártyával online). Nem lopná el senki, mert a nyári szabadságom alatt is így rendeltem, korán hozta, én pedig délben keltem és addig csak úgy szobahőmérsékleten ott volt a lépcsőházba az ajtó előtt, ehető volt, és nem lopta el senki.


De nem tudom, hogy ha egész nap ott lenne, akkor estére lenne valami baja? Légmentesen van lezárva a doboz, viszont rá van nyontatva, hogy 0-5 °C-on tárolandó.


2018. aug. 17. 00:37
1 2
 1/12 anonim válasza:
67%
Mi lenne ha csak arra vitetnéd oda mire hazaérsz kb? Vagy max előtte kicsivel
2018. aug. 17. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nem lehet választani, hogy mikor jöjjön a futár. Meg én bunkóságnak érezném megkérni, hogy 17 órától hozhatja. Akkor lehet, hogy már nem is dologzik.
2018. aug. 17. 01:12
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kockáztatnék vele. A munkahelyedre nem tudod kérni? Vagy ott nincs menza?
2018. aug. 17. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Gondoltam rá, hogy munkahelyre kérem, de általában reggel 8 körül vagy még azelőtt szokott jönni a futár, addigra meg nem biztos, hogy beérek. Irodában dolgozom egyébként, de nincs külön menza ahol lehetne kaját venni. Konyha van hűtővel, de nem nagyon van időm meleg ételt enni napközben.


Hát mindegy, akkor marad az, hogy hazafele betérek valami kajáldába és elvitelre hazaviszem onnan.

2018. aug. 17. 01:21
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Lesz baja.

Az irodába kéne rendelned, a legtöbb irodista ezt csinálja.

2018. aug. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%
Nem lesz baja. Ha ételt rendelünk és otthon majszoljuk, akkor is kint marad estig és akkor teszem hűtőbe. Étkezdékben is kint van a kaja sokszor estig. Igaz, ott melegentartóban van. De tényleg jó ötlet ha inkább a munkahelyedre rendelnéd.
2018. aug. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

Attól függ milyen meleg van a lépcsőházban, mert egyes társasházakban szauna van szinte, de van ahol hűvös. Nálunk nyáron is max 20 fok körül van a házban, és megesik, hogy nem kerül a hűtőbe az étel fél napig, sosem volt még baja. Néha éjszakára marad elő, mert nem hűl ki estig, vagy nappal marad elő, mert nem fér be a hűtőbe, de estig úgyis megesszük. Csakhogy én tudom mikor főztem.

Itt viszont a kifőzdében (mert gondolom kifőzdéből rendelsz, akik nem szállítanak már este) nem tudni mikor főzték le a menüt. Ha azt írod már reggel kiviszik, lehet már előző nap megfőzték a levest. Frissen sültet talán reggel sütik ki ,de szerintem az újramelegíthető dolgokat megcsinálják már korábban. Egy húsleves pl. nagyon gyorsan romlik nyáron, és egyéb levesek is, amikben pl. csipetke van. Ha kicsit időzött a konyhán is hűtő nélkül, aztán még kicsit nálad is, az már nem életbiztosítás.

2018. aug. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Kockázatos. Láttam én már főtt ételt, ami egyetlen éjszaka alatt megromlott, úgyhogy az egész nap erős így nyáron. Ha a lépcsőház szokatlanul hűvös, akkor lehet próbálkozni, egyébként szkeptikus vagyok.
2018. aug. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%
Ilyen melegben? Áh dehogy, csak kb. 2-3 óra és megposhad.
2018. aug. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát nem poshad meg 2-3 óra alatt, mert volt hogy 8-tól délig ott volt és csak délbe ettem meg. Semmi baja nem volt. Attól mert nálatok 40 fok van, itt a lépcsőházban klímáznak, szóval nincs olyan meleg.
2018. aug. 17. 16:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!