Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Tisztított dióbelet ellepték...

Tisztított dióbelet ellepték a bogarak. Meg lehet még menteni?

Figyelt kérdés

(biológusoknak: tudom, rovarok!)


Több kilónyi dióbelünk van, amit eddig fedetlen kosárban tároltunk. Ellepték az egészet apró szárnyas lények. Nem tudom, mifélék. Megmenthető még, vagy kuka?

Utóbbit tartom valószínűnek.


2018. aug. 17. 09:24
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Én átmosás után simán megenném. Szőlőt se dobom ki, csak mert rászállt a muslinca.
2018. aug. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Mi az hogy mentheto? Ha teszel be nekik meg kajat, szaporodni is fognak nem csak megmentodni.
2018. aug. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%

Én a fejtett diót még egészben átmosnám több vízben, jó alaposan. Aztán ledarálnám. A ledarált diót szitán többször átszitálnám, szitálás előtt esetleg egy mozsárban még megtörném, aztán szita. Majd AZONNAL, RÖGTÖN sütibe tenném, esetleg, ha nincs kedvem sütni, akkor dióstésztára.


Szerintem amúgy bajod nem lesz belőle (hő hatására minden káros anyag kiveszik belőle)

2018. aug. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3-as! Hat kilóból sütit az egész falunak…?
2018. aug. 17. 11:19
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen rovarok,de ha molyos lenne akkor simán kidobnám, mert már benne is van kukac.

Ha csak valami rászállt, akkor lemosnám, szétterítve megszárítanám, és a fagyasztóban tárolnám.

De nekem már volt olyan, hogy szétrágták a molyok, ezért én alapból egyenesen a fagyasztóba teszem. Nem avasodik, és nem esik bele semmilyen féreg.

2018. aug. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!