Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A zsemlében van cukor? Tényleg...

A zsemlében van cukor? Tényleg egészségesebb, mint a kenyér?

Figyelt kérdés
2018. aug. 29. 19:46
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Valamennyi cukor minden élesztős termékben van. Az, hogy melyik egészséges és melyik nem, attól függ, miből készül. Most a fehér lisztet tartják egészségtelennek, de ez addig tart, míg ki nem találják az ellenkezőjét.
2018. aug. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%
A szénhidrát a szervezetben cukorrá alakul. 100g pékáruban 50g szénhidrát van. Emiatt kell a cukorbetegeknek annyira számolgatni a szénhidrátot.
2018. aug. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Ha pékárúról van szó, a legegészségesebbek a TK termékek. A teljes kiőrlésű termékeknek alacsonyabb a glikémiás indexe, vagyis lassan szívódik fel, nem dobja meg a vércukrot, így éhes sem leszel olyan hamar. És több benne a rost és a fehérje. A fehér kenyér ezzel szemben üres szénhidrát.
2018. aug. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
Sosem hallottam, hogy egészségesebb lenne. Nem is tudok rá érvet, hogy miért lenne az. Kristálycukor tudtommal nincs benne. A teljes kiőrlésű tényleg lehet egészségesebb, ha csak nincs pont olyan betegséged, ami miatt nem javasolják.
2018. aug. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
44%
Hogy egészséges-e a zsemle vagy a kenyér, az nem a cukortartalomtól függ, hanem pl. hogy teljes kiőrlésű lisztből készül-e, vagy sima finomlisztből. Hasonlítsd össze egy kiló fehér kenyér és egy kiló teljes kiőrlésű lisztből készült kenyér tápértékét.
2018. aug. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Tág értelemben sok van benne (összetett cukor), ami azért könnyen felbomlik egyszerűre.

Azt nem tudom, hozzáadott cukrot használnak-e, én saját magam sütöm a zsemlémet, abban nincs, mert teljesen felesleges, nagyanyáim se tettek bele s nekik is bevált, nekem is.


Nem minden zsemle egyforma a boltban sem s nem mindenkinek egészségesek a szénhidrátbombák - bár ez erősen függ a mennyiségtől is.

2018. aug. 30. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 asper ***** válasza:

Ez a teljes kiőrlés eléggé divatos lett, mindenki ezt szajkózza. Lehet, hogy az emésztést segíti. Az a gindex különbség nem nagyon azámít ám, ha rendesen zsíros-fehérjés az étkezés. A kemény búzarost egyenesen gyilkos a bélbolyhokra, semmi szükség rá. Majd ha rendszeresen hasmenésed lesz, meg valami bélbetegséged, gondolj erre, lehet hogy a kemény rostok leborotválták a bélfalad...


Tessék puha zöldségből bevinni a rostokat.

2018. szept. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 peti biker válasza:

Ha igazi lisztből készül van. Nem egészségesebb, csak könnyebb kiszámolni a szénhidrát mennyiségét. 20 éve vagyok cukorbeteg, egy idő után besavasodtam nagyon, fehér széklet, stb, azóta vagy teljes kiőrlésű kenyeret eszek, de nem mindegyik tetszett, legjobb a búzatöretes kenyér, egy fél kiló 230 ft nálunk, nagyon finom, tovább tart, nem szárad ki olyan hamar, a gyerekek is jobban eszik, mint a sima fehéret,amire azt mondták,:mint ha nem ennék semmit.

Szép estét! :)

2018. szept. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsó válaszadóval! Teljes kiőrlésű kenyér FTW! :) Nekem is csak pozitív tapasztaltaim vannak róla, semmiféle bélbolyhot nem fog leradírozni.

Egyébként hogy lehet fehéret kulázni? :D

2018. szept. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!