Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Fehér tarló gombának tűnik,...

Bence675 kérdése:

Fehér tarló gombának tűnik, szerintetek is az, ha nem, akkor fogyasztásra alkalmas?

Figyelt kérdés
[link]

2018. szept. 3. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el gombavizsgálóhoz. Ne legyél hülye.
2018. szept. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Bubuka508 ***** válasza:
100%
Csak a kalapjából (az is csak felülről látszik) nem derül ki, milyen gomba. De a gombavizsgáló is csak a teljes gombatesttel foglalkozik, amin minden megvan, a kalaptól a tönkön át a tönk alján levő gombafonalakig, esetleg bocskorig. Olyan gombát, aminek azonosításában nem vagyunk biztosak, szigorúan tilos megkóstolni! Ez pl. ennyi látszat alapján ugyanúgy lehet ehető tarlógomba, mint fehér gyilkos galóca, meg még egy csomó más faj. Ennyiből lehetetlen meghatározni a fajtáját. Tényleg ne légy hülye, ne foglalkozz vele, dobd el. Esetleg a lelőhelyén ha van másik teljes gombapéldány, azt gombavizsgálóval megnézetheted.
2018. szept. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
a tarló gomba pont az ami összetéveszthető a gyilkos galócával! a gombamérgezés az keserves halál...
2018. szept. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A képen nem valószínü, hogy tarlógomba van, de szakértöi vizsgálat nélkül értelmes ember nem eszik saját maga szedett gombát!
2018. szept. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

Az első szedett s evett gombám tartógomba volt, de csak azért mertem megenni, mert a rám jellemző gondos vizsgálaton túl (nyilván feltúrtam a talajt is és órákig olvasgattam s néztem képeket) közel s távol egyetlen fa sem volt található, ami így már duplán is bizonyosan kizárta, hogy halálos galóca legyen.

A galócák ugyan elég jellegzetesek annak, aki jó ismeretségben van velük, de más azért könnyen összetévesztheti őket sok más gombával (s ki tudja, lehetnek nem jellegzetes galócák is. ez a baj a gombákkal: egy fajba tartozók sem mindig hasonlítanak egymásra, egy teljesen másik fajra annál inkább). Halálos mérgű gombáknál pedig nagyon biztosnak kell lennünk benne, hogy nem azt esszük. Annyi gomba van, amit ha félreazonosítasz, akkor se halsz bele, bár szerintem nem nehéz (csak eleinte roppantul lassú) biztosan azonosítani vagy azt mondani, csuda tudja, dobjuk ki. Rengetegféle gombát megettem már saját szedésből és sosem lett semmi, mert a még többet, amiben nem voltam 100%-ban biztos, nem ettem meg. Nem ér annyit.


A tarlógomba máig az a gomba, amit egy, de még több kép alapján sem próbálnék meg azonosítani, hiszen hasonlít halálos mérgű gombára s képről eleve jóval nehezebb.

Ilyesféle gombánál TÖBB gombát szoktam nézni, van-e gallérja, kiásom a földből a végét, széttöröm, esetleg megnézem a spórapora színét, nyilván figyelembe veszem, hogy mikor és főleg hol szedtem... Ha van a közelben fa, lehet, hogy eleve nem foglalkozom az egésszel, mert sokáig kéne tanulmányozni, hogy IGAZÁN biztos legyen a dolog.


Úgyhogy ha nem értesz a gombákhoz, ne edd meg, akkor se, ha neten át felelőtlenebb emberek azt mondják, hogy OK.

2018. szept. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem terveztem megenni (félek is kicsit a gombáktól), puszta kíváncsiságból kérdeztem :)
2018. szept. 3. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!