Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Találtam a konyhaszekrényben...

Találtam a konyhaszekrényben egy mexikói chilis bab alapot, ami márciusban lejárt. Szerintetek felhasználhatom még?

Figyelt kérdés
Maggis. El is felejtkeztem róla. Elkészítettem a darált húst, de most elgondolkodtam. Szerintetek?

2018. szept. 6. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi baja, max. az élvezeti értékéből veszíthetett, de az sem valószínű. Szárított, porított zöldségfélék nem romlanak meg.
2018. szept. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

minőségét megörzi van rajta

nem pedig fogyasztható


nincs semmi baja, csináld nyugodtan

2018. szept. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Igen, tudom, hogy szárított zöldségek vannak benne, kicsit kemény is a por, ahogy tapogatom, arra az esetre vettem, ha gyorsan kell készíteni kaját, csak ezt elfelejtettem, hogy van még egy tasak. Lesz, ami lesz, most már megcsinálom. A bab is konzerv, úgyhogy ma műkaját eszem. :) Egyedül a darált húst sajnálom, ha nem lesz jó. Tényleg köszi, értékeltem.
2018. szept. 6. 13:12
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor még légyszi segítsetek gyorsan. A babkonzerv chilis bab szószban van, a Maggis zacskón meg az van, hogy a babot lecsepegtetjük. Öntsem össze mindet? Kettő utánra kellene, hogy elkészüljön. Hát komolyan, elhiszem, hogy hülyének tűnök.
2018. szept. 6. 13:45
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan öntsd bele a bab levét is, az az a lé, amiben fött, azaz teljes mértékben ehetö. Azért szokták lecsöpögtetni, mert a babtól sürü, nem tisztán átlátszó!
2018. szept. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Neked is köszi. Már mindegy, mert olyan lett, mint a leves.:) Mert én lökött felöntöttem fél liter hideg vízzel, ami a zacskón volt, rá a chilis konzervbabot lével-szósszal együtt. Viszont nagyon csípős. Nem gond, elfogy. Vagy nem.:) Most ér haza, szerintem nem örül neki majd. Legalább ma is tanultam valamit. Mindenkinek ment a hasznos-jel, aki megtisztel, hogy válaszoljon.

Tényleg köszönöm a válaszokat!

2018. szept. 6. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!