Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Vörösbab konzervben amit...

Vörösbab konzervben amit boltban árulnak megtalálható a halálos toxin?

Figyelt kérdés

Vörösbab


A vörös- vagy vesebabban és a hüvelyesek nagy részében megtalálható a phytohaemagglutinin nevű, könnyen halálos toxint szintén hőkezeléssel - legalább tíz perces forralással - gyilkolhatjuk ki. Nyersen azonban mérgező.


2018. szept. 6. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt szerintem az élelmiszeriparban elég szigorúan veszik az ilyesmit, és amúgy is bevizsgálják a termékeket, ha valami nem stimmel, akkor nem bocsátják piacra. Másrészt szerintem hővel konzerválnak, úgyhogy.....
2018. szept. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csak mert megijedtem de koszonom a valaszt
2018. szept. 6. 14:35
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A konzervben FÖTT bab van, a fözés meg HÖKEZELÉS!!!!
2018. szept. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
34%
Igen, a bab nyersen mérgező, ez köztudott. A konzerv babot már kellő ideig és hőmérsékleten hőkezelték - ha nem így lenne, tele lennénk mérgezési esetekkel, mert a bab nem kispályás, elkerülhetetlenül rosszul leszel, ha nyersen vagy túl alacsony hőfokon megfőzve eszed (ma már nem főzünk úgy, de lehetséges. magashegységek tetején nem is főznék babot, ott a víz forráspontja alacsonyabb s az már valószínűleg gond).
2018. szept. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
79%

6-os ne légy már hülye :D

Egy rakás növényt eszünk, aminek bizonyos részei, vagy nyersen mérgezőek. Nem "tudatosfogyasztó" mérgezőek, hanem amolyan "feldobod tőle a talpad barom" mérgezőek.

Ilyen a szója pl., amit hőkezelés nélkül szigorúan tilos bárhogyan árusítani, nyersen abszolút nem ehető. Gondolom nem mondok újat vele: babféle... :D

2018. szept. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!