Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A laktózmentes tejet ugyanúgy...

A laktózmentes tejet ugyanúgy kell használni, mint a sima tejet?

Figyelt kérdés

Nem ismerem, mert nem volt még laktózérzékeny a családban, viszont a testvérem párja az, és jönnek pár napra látogatóba. Szeretnék sütni nekik, de szinte mindenhez kell tej. Laktózmentes tejet ugyanúgy használhatom a sütikhez, ahogy a receptben van? Pudingot is tudok belőle csinálni, habarást, stb..?

Köszönöm!


2018. szept. 8. 11:22
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Elvileg igen, mert az nem laktózmentes, hanem laktáz enzim van benne plusban, ami a laktózt emészti.

Viszont arra figyelj, hogy sokkal édesebb ízü, a cukor mennyiségét erösen csökkenteni kell a receptben.

2018. szept. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan használj laktózmentes tejet, mindent lehet belőle csinálni, amit rendes tejből is, max annyi, hogy mivel a laktózmentes tejben a laktóz(tejcukor) már glükózzá és galaktózzá bontott formában van jelen, ezért némileg édesebbnek fogod érezni, mint a rendes tejet, bár ez márkára válogatja, van ami tényleg elég édes, és van olyan is, ami csak kicsit édeskésebb, érdemes megkóstolni sütés előtt, és ennek fényében kicsit kevesebb cukrot hozzá adni.
2018. szept. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Igen, de a pudinggal vigyázz, mert lehet benne tejpor, az pedig nem laktózmentes
2018. szept. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
29%
Élesztős sütibe nem jó. A többi ok.
2018. szept. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%
Utolsó: Miért ne lenne jó, nekem jó lett ezzel is, semmi gond sem volt vele.
2018. szept. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
26%

Kedves utolsó! Megva többiek! Nem jó és kész. Lángos pl ehetetlen vele. Nem fut fel benne az élesztő. Hiába teszek bele cukrot is.

Lehet lepontozni, nekem az nem fáj. Tanuljon mindenki a saját kárán, és ne itt kérjen tanácsot. Ennyi. Én is a saját káromon tanultam.

2018. szept. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
59%

Én pedig sokszor csináltam vele kelt tésztákat is.


Lehet, hogy éppen azért nem jó neked, mert teszel bele még cukrot- ha ugyanis túl édes folyadékba teszed, akkor elpusztul az életsztö!

2018. szept. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!