Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Esetleg valaki egy informáciov...

7. kérdése:

Esetleg valaki egy informácioval segithetne hol lehet kapni Budapesten Erdélyi kefirt? Auchan Tesco nincs.

Figyelt kérdés
2018. szept. 11. 04:38
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! Úgy tűnik, egyezik az ízlésünk, ugyanis nekem is az Erdélyi kefír jött be mind között, amit eddig fogyasztottam!


Úgy 3 hete, még árusították Újpesten, a Frangepán utca - Béke út sarkán lévő TESCO Express-ben; sajnos azonban azóta úgy eltűnt, mintha nem is létezett volna! Pedig KITŰNŐ minőségű volt!


Nagyjából 2,5 éve szoktam rá a kefír-fogyasztásra, és kb. 1,5 éve találtam rá az 500 grammos, műanyag-flakonos Erdélyi kefír-re, de mondhatom, se azelőtt, se azóta, nem találtam hozzá hasonló minőségűt!

ÉREZNI lehetett rajta, hogy VALÓDI tejből készült, és nem valami tejpor-alapú, vagy pláne, mesterségesen "erjesztett", híg lötty, mint általában a kefírek többsége! Szinte selymesen telt állagú volt, de mégsem tejföl-szerűen "zsíros".

(Én, még éjszaka is az ágyam mellett tartok egy 450 grammos, dobozos kefírt! Egyrészt, víz helyett kortyolgatom, ha megszomjazom, másrészt, reflux-megelőzési célra is tökéletes!...)


Vagyis, emésztési kockázatok esetére is hatékony "szer" a kefír! (Már, ha jó minőségű...) Ha tehát túl fűszeres ételt evett az ember, vagy későn vacsorázott, vagy túl sok jégkrémet fogyasztott lefekvés előtt...

(Amióta kefírt fogyasztok, nem is volt komolyabb reflux-rohamom, éjszaka...)


Mostanában a 'Drink & Go' márkajelzésű, 450 grammos dobozos kekfírt vásárolom, abban a bizonyos TESCO Express-ben. Nem olyan kiváló minőségű, mint az Erdélyi kefír volt, de azért jobb, mint a 'Kaukázusi kefír' "nevezetű", vagy a 'Milli'-féle, meg a többi kefír-utánzat...


Egyébránt,EZT A KÉT hyper-text-transfer-protokoll címet találtam, Erdélyi kefír "ügyben":

► TESCO: [link]

► AUCHAN: [link]


Szerintem, ha felhívod az ügyfélszolgálatukat, megtudhatod, melyik "üzemegységükben" kapható!


Üdv!

2018. szept. 17. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!