Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hogyan állapítják meg az...

Hogyan állapítják meg az élelmiszerek lejárati idejét?

Figyelt kérdés
Tehát arra lennék kíváncsi mi alapján írják rá valamire azt hogy pl. 2020. április 22. Gondolom a csomagolás, a tartósítószerek fajtája, mennyisége meghatározzák, de mégis azt a bizonyos határnapot hogyan, mi alapján állapítják meg? Van erre valami számítási mód?

2018. szept. 21. 11:13
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
sokszor nem mérvadó, mi van ráírva, pl. 1 hónapja lejárt joghurtot ettem, semmi baja nem volt még. persze megszagoltam, megkostoltam mielőtt megettem.
2018. szept. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem a lejárati időt állapítják meg, azaz nem addig jó a termék és utána romlottá válik. Hanem azt, hogy mely napig garantálja a gyártó azt, hogy a minősége nem változik meg a csaomagolás napjhoz képest, megfelleő tárolás mellett.
2018. szept. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A ma 11:49-esnek van igaza, a "lejárati" idö ezt jelenti! Mivel a gyártók addig az iröpntig garantálják a tökéletes minöségét, ezt is úgy állapítják meg, hopyg böven legyen rátartás, azaz még véletlen se lehessen baja az adott idöpontban, ezért még egy-két hétig símán jónak kell lennie, hogy ne legyen semmi kockázatuk.
2018. szept. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
*idöpontig
2018. szept. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez mind igaz, amit írtok, de a kerdező arra kívancsi (szerintem), hogy mitől függ, milyen dátumot írnak rá. Hogy a tej miért pont 3 hét múlva, a felvágott meg miért csak 2 hónap múlva. Ez engem is érdekel.
2018. szept. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom sokszor tesztelik, meg hosszasan kísérleteznek vele, mire megszületik a lejárati dátum.
2018. szept. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Mielőtt forgalombahoznak bármit is tárolási kísérletnek vetik alá.
2018. szept. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!