Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hogy lehet leszokni a csokifüg...

Hogy lehet leszokni a csokifüggőségről?

Figyelt kérdés
Mostanában állandóan csokit eszek, szinte semmi mást nem vagyok hajlandó enni. Igazából eleinte azért ettem mert jobb kedvem lett tőle amikor rossz napjaim voltak, de most meg csak megszokásból és mert kívánom. Hogy lehet erről leszokni? És nem kamu kérdés eskü így van.

2018. dec. 1. 17:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%

Az ilyen kérdéseknél értékelem igazán az itt válaszokókat.


Kérdező,vagy akarat kell hozzá vagy pedig annak a felismerése hogy hogyan legyél boldog csoki nélkül is.

Nem azt mondom hogy egyáltalán ne egyél csokit de egy szünet javasolható.

2018. dec. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%
Az egeszseged erdekeben leteszed! Ha cukros leszel vagy tulsulyos akkor visszasirod azokat az idoket amikor nem kellett annyira. Ne a csokiban keresd a boldogsagot, figyelj magadra es az egeszsegedre. A fogaidnak sem tesz jot es neked se, hidd el hosszutavon nagy karokat tud okozni benned
2018. dec. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
Úgy lehet leszokni, ha nem eszel többet.
2018. dec. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%

Túladagolással. Egyszer régebben kaptam fél kiló, kézzel készített, fehér csokis (vmi fantasztikus töltelékkel) pralinét, amit be is faltam egy röpke óra alatt. Két napig rosszul voltam a mennyiségtől, és az utána következő mintegy másfél évben rá se tudtam nézni a csokikra.


Lehet, a te esetedben fél kiló nem elég.

2018. dec. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%

NE sokkold a szervezeted csokival, ahogy az utolsó válaszadó mondja, mert az károkat tud okozni a szervezetedben.


Hanem: számold ki, mennyi csokit eszel.

Majd edd meg holnap ennek a mennyiségnek a 90%-át, holnap a 80%-át és így bármiféle gond nélkül megy.

2018. dec. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
42%

Nem, a sokkolás a kérdezőnél nem célszerű, hisz azt írja, már most is csak csokit akar enni folyton, érdekelne, mi az, hogy szinte mást nem eszik... S hogy ez koplalás, vagy benyom többezer kcal csokit naponta, ami majdnem hihetetlen...


Kérdező, az egészségedet tiszteld már valamennyire, vigyázz rá. Erre persze nem tudlak rábeszélni, de nekem ez a kulcs akkor, ha ideiglenesen rosszul táplálkozom (bár csak csokit enni nem is jó, szinte mindenki megundorodna tőle így egy kis időre. Aki igazán szereti a csokit, az sose szokik le, ebben biztos vagyok, max. nagy önfeladással, amire nem mindenki hajlandó, pl. én sem. a csoki alapételem, DE kis mennyiségben, egy rendes étrendben s nálam cukormentesen, mert az egészségtudatosságomba nem fér egy ilyen tök felesleges és káros anyag).


Amikor rengeteg csokit ettem (bár közel sem olyan arányban, mint te), akkor a szénhidrátcsökkentés jött be (legalább ideiglenes, de extrém mértékben, ez persze nem mindenkinek opció) s az, hogy éhesen először is jóllakom valami rendes étellel. Akkor már nem fér be akármennyi csoki, bár sokunknak külön desszertgyomra van, így ez nálam keveset segít, de egy folyton csokit evőnek többet...


Aztán persze ott a kemény elhatározás is.

2018. dec. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
35%
Mivel abban leled a boldogságodat ez azt jelenti hogy depressziós vagy!
2018. dec. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%

1-s vagyok, miért lettem lehúzva?

Normális választ adtam, úgy gondolom.

2018. dec. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
64%
Nem eszel több csokit?! -,-"
2018. dec. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam róla le, hogy megláttam a kezdődő narancsbőrömet a tükörben (20 évesen), és kiborultam. Azonnal áttértem egy egészséges életmódra, már egyáltalán nem vágyom édességre. Hidd el, hogy előbb-utóbb nagyon ronda következménye lesz a csokievésnek, de akkor már késő lesz ellene tenni, úgyhogy még most hagyd abba. Én a helyedben más örömforrást keresnék a csoki helyett, pl sport, zene, vagy legalább lecserélném valami egészségesebb nasira, pl gyümölcs.
2018. dec. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!