Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Lehet valaki allergiás az...

Lehet valaki allergiás az ananászra? Hogy nyilvánulhat meg az allergia?

Figyelt kérdés
ananász

2018. dec. 4. 08:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Igen. Nekem a tesóm az a friss ananászra. Zsibbad a nyelve tőle és égő ,csípös érzést érez.
2018. dec. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%

1

Az nem allergia :))))


Az ananászban lévő enzimek elkezdik bontani a fehérjét, mert fehérjebontó enzimek. Ennyi.

2018. dec. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

Az nem allergia, hanem teljesen természetes reakció. Az ananászban bromelin van, ami egy fehérje bontó enzim. Tehát azért érzed a bizsergést, zsibbadást a nyelveden, mert elkezdi bontani a szájüreged, nyelved felső rétegén található fehérjéket.

A konzerv ananászban ez a hatás minimális, a friss ananásznál érezhető igazán.

2018. dec. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Előzők rosszul tudják. Az éretlen vagy félérett ananászban tűs oxálsav kristályok vannak, amelyek a nyelv és a szájüreg nyálkahártyájának felső rétegét mechanikusan izgatják, emiatt van ez az érzés és a feldagadás. Ez nem allergia.
2018. dec. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
lehet, sajnos mindenre lehet túlérzékeny valaki... (én pl. a kiwire)
2018. dec. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
34%

Akármilyen természetes reakció is, normál ember nem érez olyat, amiről az első írt, azt hiszem. Sokszor ettem már friss ananászt, semmiféle csípős ízt vagy zsibbadást nem éreztem, csak a finom, cukros gyümölcsös ízt. Éretlen ananászt nem szoktam enni, de igazából nem is akarok :)

Úgyhogy bármi is az, érzékenynek kell lenni rá.

2018. dec. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
22%

Dehogy bontják le a szájüreget :D Ekkora baromságot. Tök sok ananászt ettem már, és soha semmit sem éreztem, azon kívül, hogy finom :)

Aki érez valamit, az érzékeny vagy allergiás rá.

2018. dec. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
Az ember bármire lehet allergiás! Unokatesóm az eperre én pl a mogyoróra, porra, pollenre. A tünetek az érzékenység nagyságától és az allergén mennyiségétől függnek. Enyhébb esetben viszkető érzést okoz, főként a szájpadláson, torokban, nyirokcsomóknál. Durvább esetben felpüffed az arc és torok, viszket, piros érzékeny az egész test. Ilyen esetben azonnal kórházba kell menni, mert elzárhatja a légutakat és az illető megfullad.
2018. dec. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
59%

Khm ... De, elkezdi lebontani. Kérdezzetek meg egy gasztroenterológus ORVOST az itteni észosztás helyett.


Ennek érzete lehet szubjektív mértékű, illetve gyümölcsönként is eltérő, de ananász és papaja elkezdni ezt a nyál hatására. Proteáz fehérjebontó enzim lép működésbe, mely nagy arányban található benne.


Ez egy biológiai, valamint orvosi tény.

2018. dec. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, így igaz.
2018. dec. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!