Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Megfázítható-e a kolbász?

Megfázítható-e a kolbász?

Figyelt kérdés
Megfázítható-e a kolbász füstölés előtt, közben, esetleg utána?
2018. dec. 20. 19:33
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Közben nem annyira, mert annak kicsit melegebb füst kell, mint a szalonnának, úgyhogy akkor ritkán szokott megfázni.

Inkább utána, mikor rányitod az ajtót, és hirtelen bemegy a hideg.

Nekem volt olyan kolbászom, ami majdnem 2 hétig nem volt fázva. Alig tudtuk kikúrálni.

Meg arra is nagyon figyelj, hogy mindig felakasztva tárold, ne rakd le sehova!

Mert úgy meg felfázik! Alulról lehet a legjobban felfázni. Nagyanyám is megmondta!

2018. dec. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Ezért nem szabad keverni a keménydrogokat.
2018. dec. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Mi az, hogy megfázik egy kolbász?
2018. dec. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Rohadjak meg ha értem!

Tüsszög a kolbász és láza van?

2018. dec. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
28%
Természetesen. Pont ezen dolog elkerülése végett a régi öregek, a padláson a kéménymellé akasztották. A kéményben felszálló füst melegitette.
2018. dec. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A profik és szakik igenis értik a kérdést. A nyers kolbászban még sok a víz, ezért 0 C fok alatt jégkristályok keletkeznek, amelyek károsan hathatnak az összetevőkre. Láttam már ehetetlen kolbászt kifehéredve, megkeseredve ami állítólag fagyás (megfázás) eredménye volt. Köszönöm a komoly válaszokat.
2018. dec. 21. 08:46
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Úgy látom, a megfázás szó értelmezésével komoly problémáid vannak. Javaslom a Wikipédia vagy valami hasonló oldalon való tájékozódást!
2018. dec. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
Kérdező: nem, a "profik" sem értik a szót, csak tippelnek. Ilyen szó ugyanis NEM LÉTEZIK.
2018. dec. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem igaz. Ha nem tudok segíteni, nem sértegetek senkit sem. Elolvasom a felhasználó nevet és felteszem a kérdést, magyar az illető? Esetleg tájszólást alkalmazott? Ha jól tudom a magyar nyelvben is vannak megszemélyesítések és összehasonlítások. Ha segíteni akarsz pontosítást kérjél, ha nem, akkor menjél ganézni
2018. dec. 22. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!