Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hol kaphatnék nagy, érett...

Hol kaphatnék nagy, érett mangót? Megérik, ha zölden veszem?

Figyelt kérdés
Köszi.
2019. jan. 17. 16:18
 1/9 A kérdező kommentje:
A kérdés Budapestre vonatkozik. Bocsánat...
2019. jan. 17. 16:31
 2/9 anonim ***** válasza:
9%
:) A mangó akkor érett, ha zöld. Az aldiban szoktunk finomakat venni.
2019. jan. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Fülöp-szigeteken, Thaiföldön. Gyönyörű napos csibe sárga színű az ilyen és nem is tudok nála finomabb gyümölcsöt elképzelni. Az itthoni "érett mangó" náluk hasonlít ahhoz, mint a papaya. Úgy a papayát, mint a mangót éretlenül ők zöldségként használják a konyhájukban, (ekkor zöldes a húsa mindkettőnek) majd amikor megértek, gyümölcsként fogyasztják őket. Ilyenkor a papayának a húsa narancsos színűre, a mangóé pedig sárgára változik, édes, illatos aromás gyümölcsükké érnek, elvesztik a fanyar savas ízüket. Tudom, ezzel sajnos nem sokat segítettem. Nem fog beérni ha zölden veszed, legalábbis olyan íze soha nem lesz mint az éretten leszedettnek.
2019. jan. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

#2 -az érett mangó nem zöld. Akkor sem, ha a multik úgy írják ki a polcok alá. Az érett mangó így néz ki:

[link]

2019. jan. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves Első válaszoló! Nem értek egyet... Amit sikerült éretten vennem az sárgás-pirosas volt. A kívülről zöldek keményebb, halványabb színűek és kevésbé édesek.

Szóval, akkor úgy mondom, hogy hol tudok Budapesten puha, sárgás-pirosas mangót kapni? :) Minél nagyobbat! :) :) :)

2019. jan. 17. 16:39
 6/9 A kérdező kommentje:
Angliában 800 forintért 2-3 darabot adtak, egyesével akkorát, mint a két öklöm! Gyönyörű sárgák voltak. Itthon 400 forintért fél-, max ökölnyi méretűeket és zöldeket lehet kapni.
2019. jan. 17. 16:40
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Lidlben szokott lenni ilyen mangó még tescoban.
2019. jan. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A mangó utóérő, úgyhogy 3-4 nap alatt szobahőmérsékleten szépen be tud érni a nem tökéletesen érett gyümölcs is. A hol kaphatnék kérdésre nem tudok válaszolni, én a tescoban szoktam venni Szegeden.
2019. jan. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A kedvenc zöldségesemmel megbeszélem hétfőn, hogy szerdán érett mangót ennék, és hajlandó vagyok egy darabért 1100 forintot is fizetni. Ő telefonál a nagybanira, hogy szerdára hozzanak egy repülős mangót. Kedden leszednek egy ÉRETT mangót, és repülőre rakva egy nap alatt itt van. Szerdán megyek, átveszem, és fizetek mint a katonatiszt.

[link]


30 éve kertészkedem. Az egy dolog, hogy a körtétől a mangóig utánérő néhány gyümölcs. De egész más amikor éretlenül lecibálod és a konyhádban kínjában érik meg. Vagy pedig megérett magán a fán, kialakult a fajtájának megfelelő tápanyagtartalma és ízvilága, és elég hozzáérni a fán, mert a fa könnyen elereszti (nem kell lecibálni). Na ennek a fáról éretten leszedett gyümölcsnek zamatban nincs párja. És utóérleléssel nem ez az ízvilág jön elő :-)

2019. jan. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!