Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mennyi kalória van a (réten,...

Mennyi kalória van a (réten, mezőn megtalálható) fűben? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Úgy értem, a tehén meg a kecske meg nem tudom milyen állat tápláléka és mégis mekkorára nő. Egy ember ha egy hétig vagy 1 hónapig azt enne mi lenne, kibírná? Vagy úgy teszem fel a kérdést, hogy azokat a növényeket enné amit az állatok(kivéve ha mérgező).

2019. jan. 18. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Én ettem már füvet gyerekként. Nem híztam tőle xd
2019. jan. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
Elég sok energia(kalória) van a fűben, és egyéb lágyszárúakban, elég meggyújtani egy szénabálát, és máris szembetűnő az a sok energia, a probléma csak az, hogy mi nem vagyunk képesek megemészteni a cellulózt.
2019. jan. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Más a gyomruk, a foguk.Nem hinném, hogy az ember megélne rajta, már ha el bírná nagy mennyiségben nyersen fogyasztani a maga fogaival...

Vagy ott a madár, megél magokon, kukacon.Az ember kétlem, hogy pusztán ezeken elélne soká.

2019. jan. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
83%
A növényben lévő szénhidrát nem cukor, vagyis szacharóz, illetve fruktóz formájában van, hanem cellulóz formában, amit sokkal nehezebb energiává alakítani. A legtöbbször az állatoknak is kell hozzá kérődzeni és extra bontóenzimeket bevetni. Az embernek szinte lehetetlen energiát nyerni a cellulózból.
2019. jan. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezeknek az állatoknak teljesen más az emésztése és más tápanyagokra van szükségük. Nekik alacsony fehérjetartalmú, rostban gazdag ételre van szükségük, míg nekünk fehérjére, zsírra és sokféle vitaminra is, amit a réten nem találhatunk meg. Hiába van a fűben sok energia, az ember nem tudja ezt felszívni, mert a cellulózt nem tudjuk megemészteni. Tehát az energia csak átmegy rajtunk ahelyett, hogy használni tudnánk.

Növényi alapú étrenden lehet élni (lásd pl. vegánok vagy allergiásak), de ehhez muszáj változatosan étkezni, nem elég csak a fű és 1-2 féle gaz. Még a "növényevő" emberek is rengeteg olyan zöldséget esznek, amit a legelő állatok nem.

2019. jan. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!